Memphis otočil vývoj série s Clippers, Denver znížil proti Golden State

Denver Nuggets vs. Golden State WarriorsDenver Nuggets vs. Golden State Warriors Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Memphisu sa po výhre 103:93 na palubovke Los Angeles Clippers dostali v sérii 1. kola play-off Západnej konferencie NBA do vedenia 3:2 na zápasy.

Zach Randolph strelil 10 z 25 bodov vo štvrtej štvrtine, v ktorej si Grizzlies po veľkom úsilí udržali svoj náskok z predchádzajúcich minút duelu. Víťazi Pacifickej divízie Clippers sa budú pokúšať natiahnuť sériu a vybojovať si siedmy zápas. V ich drese si vyrovnal Chris Paul 35 bodmi osobné kariérne maximum v play-off.

"Doskočené lopty nám vyhrali zápas. Mali sme iba sedem strát (domáci 13) a produkovali sme basketbal, ktorý nám v predchádzajúcich vystúpeniach priniesol úspech," zhrnul kouč Lionel Hollins.

Denver až v piatom zápase "vyzliekol donaha" basketbalistov Golden State Warriors, ktorí sa snažia preplávať štvrťfinálovými vodami s malou zostavou. Nie však svojvoľne, takýto status quo spôsobila absencia ich zraneného kapitána a podkošového lídra Davida Leeho, čo tréner Mark Jackson kompenzuje troma rozohrávačmi v základnej pätici. Jeho zverenci však z vymedzeného územia inkasovali 50 bodov, kým sami sa zmohli ani nie na polovicu (24). Nuggets zvíťazili 107:100 a znížili stav série na 2:3.

"Páčilo sa mi, ako hrali obaja pivoti JaVale McGee a Kenneth Faried v prvom polčase, ich energia pri doskakovaní a odrazených loptách. Oboch sme ich tentoraz zaradili do základnej zostavy, aby sme sa dočkali zvýšenej produkcie bodov spod koša," komentoval tréner George Karl.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Los Angeles Clippers - Memphis 93:103 (28:26, 20:28, 17:19, 28:30) - stav série: 2:3
Najviac bodov: Paul 35, Jamal Crawford 15, Bledsoe 7 - Z. Randolph 25 (11 doskokov), M. Gasol 21, Conley 20

Denver - Golden State 107:100 (36:22, 30:24, 20:23, 21:31) - stav série: 2:3
Najviac bodov: Iguodala 25 (3 trojky, 12 doskokov), W. Chandler (5 trojok) a Lawson (10 asistencií) po 19 - H. Barnes 23 (5 trojok), Jack 20, K. Thompson 19 (3 trojky)

Viac o téme: Basketbal Golden Warriors Denver Nuggets Vs. State