Česi velebia Záborského: Slováci majú vďaka nemu bližšie do štvrťfinále!

Tomáš Záborský strelil Nemcom dva gólyTomáš Záborský strelil Nemcom dva góly Zdroj: SITA

PRAHA - Vynikajúci výkon slovenského útočníka Tomáša Záborského v stretnutí s Nemeckom na majstrovstvách sveta na severe Európy neušiel ani českým žurnalistom. Krídelník Avangardu Omsk sa dvoma pohotovými gólmi v tretej tretine postaral o obrat v stretnutí, v ktorom zverenci Vladimíra Vůjteka prehrávali 1:2, ale napokon získali tri body za najtesnejšie víťazstvo 3:2.

Český denník Sport označil trenčianskeho rodáka vo svojej pravidelnej rubrike za Víťaza dňa.

"Dvoma gólmi v tretej tretine zlomil húževnatý odpor Nemcov a vystrieľal Slovákom výhru v zápase, ktorý pre nich môže byť kľúčový v boji o postupové pozície do štvrťfinále play-off," napísal autor do stručného hodnotenia výkonu Tomáša Záborského.

Ten je so štyrmi kanadskými bodmi za tri góly a jednu asistenciu na treťom stupienku v produktivite.