Belasí majstri opäť nevyhrali, Zlaté Moravce doma tesne zvíťazili

Nicolas Gorosito a Marcel Ondráš Nicolas Gorosito a Marcel Ondráš Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Čerstvý slovenský futbalový majster Slovan Bratislava prehral v zápase 31. kola Corgoň ligy 2012/2013 v Zlatých Moravciach 0:1. Zverenci trénera Samuela Slováka nastúpili do duelu už ako istý šampión, o čom rozhodla prehra Senice v Ružomberku 1:3.

"Belasí" do klubovej vitríny získali po rokoch 1994, 1995, 1996, 1999, 2009, 2011 už rekordný siedmy majstrovský titul. Slovan po zisku titulu v 44. ročníku Slovenského pohára - Slovnaft Cupu tak získal aj prestížne double.

Na útulnom štadióne ViOn-u sa predstavil čerstvý majster Slovan, ale majstrovský výkon nepredviedol. Mal síce opticky loptu viac na kopačkách, ale absentovala rýchlosť, šance, streľba. A tak najväčšiu pozornosť pútala skupina asi 200 hosťujúcich fanúšikov, ktorým slabšia hra ich miláčikov nevadila a oslavovali titul skandovaním či majstrovským transparentom. V 24. minúte sa zrodila prvá poriadna futbalová akcia, domáci kopali roh, lopta sa dostala k Obročníkovi, ktorý hlavou dostal loptu za Putnockého chrbát. Slovan ani to neprebralo, v 32. minúte sa rútil v brejku sám na bránu hostí Hodek, ale kľučka na Putnockého mu nevyšla. Slovan zahrozil v 38. minúte, no ojedinelá strela Kladrubského minula pravú tyč.

V druhom polčase pohrozil ako prvý striedajú hosťujúci Kuzma, no jeho strelu domáca obrana zblokovala na roh, a krátko po ňom sa v nádejnej pozícii nepresadil ani Gorosito. V 53. minúte dlhý center na ľavú žrď netrafil dobre ani Soumah. Aktívny Slovan hrozil, v 56. minúte sa Kuzma dostal k lopte za chrbtom obrany, padol v 16-ke po súboji, no rozhodca penaltu neodpískal. ViOn po hodine prebral na chvíľu opraty, ale dve Orávikove akcie zmenu skóre nepriniesli. Po 70. minúte prišli o trpezlivosť aj fanúšikovia hostí, ktorí sa otočili hre chrbtom so skandovaním "na toto sa nedá pozerať". Potešiť ich mohol o chvíľu Čikoš, jeho tvrdú strelu ale bravúrne vyrazil Kuciak. V 78. minúte sa do dobrej pozície dostal Soumah, ale netrafil do priestoru brány. Podobne skončil aj v 84. minúte Čikoš. O všetkom mohol rozhodnúť z protiútoku domáci Candrák, preloboval Putnockého, ale aj bránu. O pár sekúnd ďalšiu obrovskú šancu spálil aj domáci Bernáth. Stav sa v závere nezmenil, majster po slabom výkone prehral zaslúžene.

ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 24. Obročník. Rozhodoval: Glova, ŽK: Pintér - Kladrubský, 2474 divákov.

ViOn: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Pintér, Ondráš - Obročník - Meszároš (76. Candrák), Bolihna (82. Kováč), Orávik - Hodek, Bernáth (90.+ Korman)

Slovan: Putnocký – Bagayoko (55. Čikoš), Gorosito, Niňaj (64. Kolčák), Pauschek – Kladrubský, Grendel - Hlohovský, Halenár, Soumah - Peltier (46. Kuzma)

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Zlaté Moravce boli motivovanejšie, vyhrali zaslúžene. Nám chýbal dôraz pri bránení, aj v snahe dať gól. Zápas sme prehrali zaslúžene. Nemali sme to v hlavách tak nastavené, ako sme mali byť. Musíme sa poučiť, ak to chceme uhrať kvalitou, musíme pridať.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Boli sme motivovaní. Išli sme od zápasu k zápasu. Mali sme cieľ, získať 41 bodov, ako minulú sezónu. To sa nám dnes podarilo. Dávam klobúk dolu pred chlapcami, lebo hráme v desiatich zdravých. Sme radi, že sme porazili nového majstra. Slovan mal celú sezónu najlepšie mužstvo, zaslúžil si double."

Jiří Kladrubský, stredopoliar Slovana: "Zaplať Pánboh. Keď som sa dozvedel výsledok z Ružomberka, bol som strašne, rád, že to takto skončilo. Samozrejme, tento zápas sme si takto nepredstavovali. Dúfam, že nám to majstrovské oslavy nepokazí. Ciele sme splnili. Sme radi, že sme to zvládli takto, sú tu na Slovensku kvalitné mužstvá. My sme to uhrali sami, mali sme na to body, splnili sme vytýčené ciele."

Erik Grendel, stredopoliar Slovana: "Sme radi, že sme titul získali. Hoci tieto posledné zápasy nám nevyšli. Zlaté Moravce boli motivované, my sme nehrali v posledných zápasoch dobre, ale celkovo sme nazbierali najviac bodov a máme double."

• Zdroj: TASR, huste.tv