Rangers sa dočkali prvej výhry nad Bostonom, Detroit vedie s Chicagom už 3:1

Chris Kreider a Zdeno CháraChris Kreider a Zdeno Chára Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Bostonu nevyužili prvú možnosť na postup do finále Východnej konferencie, keď v štvrtom zápase prehrali s NY Rangers na jeho ľade 3:4 po predĺžení. V sérii tak vedú 3:1.

Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade takmer 32 minút, počas ktorých sa prezentoval asistenciou, dvoma strelami a jednou "mínuskou". V 68. min sa víťazným gólom presadil Chris Kreider. Rangers takmer celý zápas prehrávali (0:2, 2:3), ale aj vďaka Henrikovi Lundqvistovi v bránke (37 zákrokov) sa napokon radovali z prvého úspechu v sérii.

"Jazdci" prežili v hale Madison Sqaure Garden klinickú smrť a zatiaľ zostávajú nažive. Chris Kreider udržal nádeje na zvrat série.

"Prežívam neopísateľné pocity. Som šťastný, že stále žijeme a môžeme zabojovať o zvrat," povedal strelec víťazného gólu.

"Robili sme chyby, aké sme v prechádzajúcich zápasoch nerobili a aké si nemôžeme dovoliť. Súper to využil a potrestal nás," povedal Chára, ktorý spravil veľkú chybu za bránkou pri druhom góle domácich.

Tréner Rangers John Tortorella urobil pod imperatívom víťazstva urobil niekoľko radikálnych zmien v zostave. Posadil na tribúnu hviezdneho centra Brada Richardsa i Arrona Ashama.

New York Rangers - Boston 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0) - stav série: 1:3
Góly: 29. Hagelin (Brassard, Hamrlík), 42. Stepan, 50. B. Boyle (Stepan, Brassard), 68. Kreider (Rick Nash, R. McDonagh) - 25. Horton (Krejčí, Marchand), 28. Krug (Seguin, Horton), 49. Seguin (D. Hamilton, CHÁRA)

Na pokraji vyradenia sú Marián Hossa a Michal Handzuš s Chicagom. Vo štvrtom zápase 2. kola play off Západnej konferencie prehrali v Detroite 0:2 a v sérii ťahajú za kratší koniec už 1:3. Brankár Jimmy Howard mal 28 úspešných zákrokov a dosiahol druhý shutout kariéry v play-off. Víťazný gól si pripísal v 31. min Jakub Kindl. Hossa sa počas takmer 19 minút na ľade prezentoval jednou strelou, Handzuš odohral 15:32 minút a brankára ohrozil štyrmi strelami.

"Myslím, že sme vedeli, že ak budeme hrať spôsobom ako počas posledných dvoch týždňov, podobne ako v sérii s Anaheimom, tak máme šancu. Potrebujeme od každého maximálny výkon. Potrebujeme, aby hráči hrali dobre a začína to už od brankára, keď mu to ide, tak sa zvyčajne darí aj mužstvu. Aj tak to ešte budú tesné zápasy. Mali sme aj trochu športového šťastia, ale to preto lebo sme ho pokúšali," povedal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

Detroit - Chicago 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série: 3:1
Góly: 31. Kindl (Colaiacovo, Franzén), 60. Cleary (Filppula)

Z čistého konta sa tešil aj brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick, ktorý kryl 24 striel hráčov San Jose. V tejto semifinálovej sérii Západnej konferencie zatiaľ vyhrávajú vždy domáce tímy. Kings rozhodli o víťazstve na prelome druhej a tretej tretiny, keď sa strelecky presadili Anže Kopitar a Slava Vojnov. Jeff Carter skóroval v poslednej minúte do prázdnej bránky.

Los Angeles - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série: 3:2
Góly: 39. Kopitar (Justin Williams, Clifford), 41.Voynov (T. Lewis), 60. J. Carter (M. Richards)

Viac o téme: Chára Nhl
  • Zdroj: TASR, SITA