Dvojnásobné prerušenie jej nepomohlo: Cibulková na French Open nečakane končí

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako šestnásta prehrala v zápase 2. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája - 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) s Novozélanďankou s chorvátskym pôvodom Marinou Erakovicovou(25) za 139 minút 2:6, 6:2, 4:6.

Mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 17:31, postupujúca skončila oveľa vyváženejšie 38:38. Erakovicová si v 3. kole zmeria sily s Američankou Sloane Stephensovou, sedemnástkou "pavúka".

Cibulkovej nevyšiel začiatok zápasu, keď v druhom geme stratila podanie, hoci viedla 40:0 a Novozélanďanka sa po potvrdení brejku ujala vedenia 3:0. Erakovičová ťažila z kvalitného podania a forhendu, mala navrch v dlhých krosových výmenách a po ďalšom brejku v ôsmom geme získala úvodný set vo svoj prospech. Za začiatku druhého dejstva Cibulková zvýšila agresivitu, začala hrať Erakovičovej viac do bekhendu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Za stavu 3:2 zápas prerušili pre dážď. Po návrate na dvorec Cibulková pokračovala v zlepšenom výkone, získala tri gemy v rade a vynútila si tretí set. Vzápätí sa na dvorci opäť objavili dažďové kvapky a obe hráčky zamierili do šatne. V treťom sete mala Cibulková dvakrát brejk k dobru, Erakovičová však vždy zakontrovala, otočila z 1:2 na 5:2 a v ôsmom geme mala pri podaní Cibulkovej k dispozícii mečbal. Slovenka odvrátila hrozbu straty zápasu, znížila na 4:5, no Erakovičová predviedla v desiatom geme za stavu 30:30 dva skvelé returny a zabezpečila si postup do 3. kola.

Cibulková bola po prehre s Erakovičovou smutná: "Je to pre mňa veľké sklamanie, že sa s Roland Garros lúčim tak skoro. Erakovičová hrala dnes veľmi dobre a v prvom sete ma zaskočila. Robila minimum nevynútených chýb, dokázala si vytvárať tlak z forhendu. Po skončení úvodného dejstva som si odskočila na toaletu a povedala som si, že musím hrať agresívnejšie a dávať jej to viac po čiarach. Môj výkon rapídne stúpol a v druhom sete som hrala výborný tenis. Veľká škoda, že zápas po druhý raz prerušili pre dážď, no bolo to rovnaké pre obe. Na začiatku tretieho setu som mala dvakrát brejk k dobru, nepodržal ma však servis. Odišlo mi prvé podanie a Erakovičová to vďaka agresívnym returnom využila," povedala Cibulková.

Pomaly už začína myslieť na trávnatú časť sezóny. "Nečakala som, že v Paríži vypadnem už v 2. kole. Pred Wimbledonom určite budem hrať v Eastbourne a uvidíme, či sa s trénerom Maťom Liptákom rozhodneme absolvovať ešte jeden turnaj."

Semifinalistka medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2009 Cibulková si odnáša prémiu 35 000 eur a 100 bodov do hodnotenia, v ktorom figuruje na 16. priečke. Zverenkyňa Mateja Liptáka obhajovala štvrťfinále. Vlani v osemfinále prekonala vtedajšiu líderku počítačového poradia Viktoriu Azarenkovú z Bieloruska, medzi najlepšími ôsmimi nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú.

Marina Erakovicová (N. Zél.) - Dominika Cibulková (SR-16) 6:2, 2:6, 6:4