Slováci vybavili výhru Grand Rapids: Jurčov víťazný gól, Tatar pečatil výsledok

Tomáš Jurčo (28)Tomáš Jurčo (28) Zdroj: flickr.com

OKLAHOMA - Hokejisti tímu AHL Grand Rapids Griffins otočili vývoj konferenčného finále proti Oklahome City Barons a od postupu do absolútneho vyvrcholenia súťaže ich delí jedno víťazstvo. V piatom zápase zvíťazili na ľade súpera 3:0, keď sa výraznou mierou presadili obaja slovenskí hráči a v sérii sa ujali vedenia 3:2.

O osude duelu rozhodla záverečná päťminútovka druhej tretiny, keď najprv v 36. minúte otvoril skóre po úniku Tomáš Jurčo, pričom jeho gól sa neskôr ukázal ako víťazný. O necelé dve minúty skóroval v oslabení Mitch Callahan a tesne pred sirénou uzavrel v presilovej hre strelou spomedzi kruhov skóre Tomáš Tatar.

Jurčo ohrozil brankára Oklahomy päťkrát a odsedel si aj dvojminútový trest, v play off strelil celkovo päť gólov. Tatar vystrelil dvakrát a do štatistík mu pribudli štyri trestné minúty. S desiatimi gólmi je spoločne s Markom Arcobellom (Oklahoma) najlepším strelcom vyraďovacej časti. Obranca domácich Martin Marinčin si pripísal dva strelecké pokusy.

Prvou hviezdou zápasu sa stal brankár Petr Mrázek, ktorý zneškodnil 37 striel. Poctu druhej hviezdy si vyslúžil vďaka dvom asistenciám Andersson a honor tretieho najlepšieho hráča stretnutia sa stal Jurčo.

Oklahoma City Barons - Grand Rapids Griffins 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)- stav série 2:3
Góly: 36. Jurčo, 38. Callahan, 40. Tatar