Grand Rapids zbabrali zápas, zásah Jurča ani dvojgólové vedenie im nestačilo

Momentka zo zápasu Grand Rapids - Oklahoma CityMomentka zo zápasu Grand Rapids - Oklahoma City Zdroj: flickr.com

GRAND RAPIDS - Hokejisti Grand Rapids Griffins aj s duom Slovákov v zostave mali ideálnu možnosť ukončiť finálovú sériu Východnej konferencie AHL. Po dvoch triumfoch v Oklahome viedli v sérii 3:2.

Lenže v domácom prostredí nezvládli rozhodujúci krok a aj keď ešte v 50. minúte viedli 3:1, napokon prehrali 3:4, takže o druhom finalistovi AHL sa rozhodne v siedmom zápase, opäť na ľade Grand Rapids. Víťazný presný zásah zaznamenali Barons 65 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Tomáš Jurčo strelil prvý gól Griffins, keď v 19. minúte počas presilovky vyrovnal na 1:1. Okrem toho ešte trikrát vystrelil a inkasoval dvojminútový trest za hákovanie. Zápas vôbec nevyšiel jeho spoluhráčovi Tomášovi Tatarovi, ktorý síce až päťkrát ohrozil brankára, ale pripísal si aj 3 mínusové body. Obranca Martin Marinčin si v drese Oklahomy pripísal asistenciu a plusový bod.

Grand Rapids Griffins - Oklahoma City Barons 3:4 (1:1, 2:0, 0:3) - stav série 3:3
Góly: 19. Jurčo, 25. Callahan, 39. Hoggan - 14. Arcobello, 50. Arcobello (Marinčin), 58. Rajalla, 59. Lander.

• Zdroj: športky, ts