Argentína remizovala v Ekvádore, Falcao a Cavani dali dôležité víťazné góly

Frickson Erazo a Lionel MessiFrickson Erazo a Lionel Messi Zdroj: SITA

MONTEVIDEO - Futbalisti Argentíny aj po remíze 1:1 v Ekvádore zostávajú na čele kvalifikačnej skupiny MS 2014 v juhoamerickej zóne. Ich náskok na čele je však už len trojbodový, lebo druhá Kolumbia si doma poradila s Peru 2:0.

Na úspešný pokutový kop Sergia Agüera odpovedal v Quite veľmi rýchlo Segundo Castillo. V závere zápasu videl kapitán Argentíny Javier Mascherano po konflikte za postrannou čiarou červenú kartu.

Ekvádor, ktorý všetky doterajšie zápasy kvalifikácie hral v nadmorskej výške 2800 m, stratil doma prvé body.

"Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Navyše, hrali proti nám aj ďalšie veci - zranenia, suspendácie. Tím však odpovedal veľkolepo. Som spokojný," tvrdil Sabella. Jeho zverencom stačí vo zvyšných troch dueloch získať dva body, aby si zabezpečili istotu účasti.

Na prvý šampionát od roku 1998 mieri Kolumbia, ktorá je s 23 bodmi v kvalifikácii druhá. Zdolala doma Peru 2:0, keď ju už v 12. minúte z penalty naštartoval Falcao. Do polčasu pridal poistku Gutiérrez.

O ďalšie postupové miesta bude ešte veľký boj, najlepšiu pozíciu majú momentálne Ekvádor a Čile. Oba tímy majú na svojom konte 21 bodov a päťbodový náskok pred Uruguajom s Venezuelou.

Semifinalista MS 2010 Uruguaj vyhral vo Venezuele 1:0 gólom Cavaniho a má stále šancu na kvalifikovanie sa.

Do Brazílie sa z juhoamerickej kvalifikácie dostanú štyri najlepšie tímy, na piaty čaká baráž proti súperovi z Ázie.

Kolumbia - Peru 2:0 (2:0)
Góly: 12. Falcao (z pok. kopu), 45. T. Gutiérrez, ČK: 70. Zambrano (Peru)

Ekvádor - Argentína 1:1 (1:1)
Góly: 17. Castillo - 4. Agüero (z pok. kopu), ČK: 88. Mascherano (Arg.)

Venezuela - Uruguaj 0:1 (0:1)
Gól: 28. Cavani, ČK: 84. Rincon (Ven.)

Čile - Bolívia 3:1 (2:1)
Góly: 16. Vargas, 17. A. Sánchez, 90. Vidal - 31. Moreno