Cibulková sa natrápila so zranenou Camerinovou, v 2.kole narazí na Florovú

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rovnako ako jej krajanka Jana Čepelová prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Štvrťfinalistka z roku 2011 si v 1. kole ako nasadená osemnástka poradila so skúsenou Taliankou Mariou Elenou Camerinovou po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 6:4, 4:6 a 6:4.

Jej ďalšou súperkou bude na tráve All England Clubu vo štvrtok Španielka Maria-Elena Torrová-Florová.

Cibulková za stavu 2:2 stratila podanie, hneď vzápätí však kontrovala rebrejkom a v koncovke prvého setu slávila úspech. Za stavu 5:4 premenila pri súperkinom servise v poradí štvrtý setbal. V druhom dejstve Cibulková síce vyrovnala z 1:3 na 3:3, Camerinova jej však potom opäť odskočila na rozdiel dvoch gemov a vynútila si rozhodujúci set.

Cibulková označila zápas s Camerinovou za náročný. "Bol to veľmi vybojovaný zápas. Celkovo som sa na kurte cítila herne dobre, len sa mi nikdy nepodarilo zahrať viac dobrých lôpt za sebou, aby som v druhom sete súperku zlomila. Mohlo to byť omnoho jednoduchšie, namiesto toho sa mi to celé skomplikovalo a bolo zrazu 1:3. Súperka hrala dobre, prirovnala by som ju k tenisovej stene! Všetky lopty som si musela vybojovať sama. Veľmi tvrdo som musela pracovať, aby som vyhrala," povedala zverenka trénera Mateja Liptáka.

Talianka sa prezentovala výbornou defenzívou, dokázala dobehnúť aj takmer stratené loptičky. V treťom sete sa však presadila agresívnejšia Cibulková, ktorá mala počas celého zápasu vysokú úspešnosť prvého podania a často bodovala na sieti. Po brejku v treťom geme si vybudovala náskok 4:1 a za stavu 5:3 mala k dispozícii tri mečbaly. Camerinová ich síce odvrátila a znížila na 4:5, no Cibulková následne zakončila zápas čistou hrou. Po Camerinovej dvojchybe premenila v poradí štvrtý mečbal.

Dominika CIBULKOVÁ (14-SR) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 6:4, 4:6, 6:4