LeBron a Serena sú športovcami roka, medzi hokejistami vládne Crosby

LeBron James a Serena Williamsová. Najlepší športovci uplynulého roka.LeBron James a Serena Williamsová. Najlepší športovci uplynulého roka. Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Basketbalista LeBron James a tenistka Serena Williamsová sa stali držiteľmi prestížnych cien ESPY pre najlepších športovcov roka. James odchádzal z celebritného galavečera v Los Angeles s troma oceneniami.

Okrem trofeje pre najlepšieho športovca, na ktorú nominovali aj bejzbalistu Miguela Cabreru, hráča amerického futbalu Adriana Petersona a plavca Michaela Phelpsa, získal aj cenu pre najlepšieho basketbalistu NBA a najlepšieho hráča vo vyraďovacích fázach šampionátov. "Každý z nás štyroch nominovaných by si túto trofej zaslúžil. Domov si ju však môže zobrať len jeden, a to som ja," povedal v príhovore LeBron James.

Serena Williamsová sa stala aj najlepšou tenistkou roka. V boji o absolútnu trofej predstihla športovú gymnastku Gabby Douglasovú, plavkyňu Missy Franklinovú a basketbalistku Brittney Grinerovú. Na galavečere, ktorý organizovala americká športová televízia ESPN, chýbala, keďže hrá na turnaji vo Švédsku. V poradí 21. výročnú slávnosť moderoval v Nokia Theatre v LA herec Jon Hamm, veľký fanúšik bejzbalových St. Louis Cardinals. Dve ocenenia si odnášali aj Phelps (najlepší plavec, najlepší olympionik) a Peterson (najlepší hráč NFL, návrat roka). Za Zápas roka vyhlásili šieste finále basketbalovej NBA medzi Miami Heat a San Antonio Spurs. Hokejistom roka sa stal Sidney Crosby. Kapitán Pittsburghu sa presadil v konkurencii Henrika Lundqvista, Alexandra Ovečkina, Martina St. Louisa a Johna Tavaresa.

Viac o téme: Crosby LeBron James Sidney Williams Serena Ceny
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články