Žilina ukončila víťaznú šnúru Slovana: Dvojgólový Pich hrdinom duelu

Jaroslav Mihalík, Issaika Babatounde a Igor Žofčák v súboji o loptuJaroslav Mihalík, Issaika Babatounde a Igor Žofčák v súboji o loptu Zdroj: SITA

ŽILINA - Šláger kola pod Dubňom sa začal v slušnom tempe z oboch strán. V 11. minúte predviedol veľmi peknú individuálnu akciu domáci Mihalík, vyzvŕtal niekoľko bratislavských obrancov, poslal skvelý center pred bránku, no loptu stihol pred Majtánom odhlavičkovať Bagayoko.

V 14. minúte to už Žilinčanom vyšlo a bola to opäť krásna akcia. Mabouka si na pravej strane výborne zasekol Čikoša, posadil ho na zadok a potom poslal center na vzdialanejšiu žrď, kde stál úplne voľný Pich a hlavičkou do protipohybu nedal brankárovi Putnockému žiadnu šancu - 1:0. O čosi podobné sa o dve minútky neskôr pokúsil na druhej strane Bagayoko, necentroval, ale vrátil loptu späť na Žofčáka, ktorý prízemnou strelou iba tesne minul žilinskú bránu. Žilina si však aj naďalej udržovala obrovský tlak, jej hráči dokázali dobehnúť na ihrisku každú loptu a Slovan sa iba bránil aj to vo veľkom zmätku. Až po polhodine sa hra začala trochu vyrovnávať, "belasí" dokázali držie podržať loptu na svojich kopačkách, a tak mohli produkovať aj vlastné ofenzívne akcie. V 38. minúte bol Bagayoko opäť rýchly na pravej strane a vypracoval pre hostí zaujímavú príležitosť, Fořt však v šestnástke jeho center nedokázal usmerniť do priestoru brány. V závere polčasu už mala hru v rukách opäť Žilina, Slovan to však do prestávky ustál.

Žilinčania boli nebezpeční aj v druhom polčase, už v 49. minúte si Pečovský prešiel niekoľko obrancov a v šestnástke priťukol Majtánovi, ktorého strelu z otočky hosťujúca defenzíva tečovala na rohový kop, ten zostal nevyužitý. V 54. minúte hľadal Mihalík prízemným centrom z pravej strany Majtána, ten si loptu našiel, ale priestor brány netrafil. O tri minúty neskôr poslal Nunes priamy kop na hlavu Picha, jeho hlavička však mierila priamo do náručia Putnockého. Žilina mala stále značnú prevahu a ďalšia akcia už skončila v sieti. Na Mihálikov kolmý pas si v šestnástke výborne nabehol Pich a hlavou strelil svoj druhý gól v zápase - 2:0. Aj naďalej z pravej strany a naďalej veľmi nebezpeční boli "šošoni" aj po druhom góle, ktorý Slovanistov dosť položil. V 67. minúte sa z hranice šestnástky oprel do lopty Škvarka, ale poslal to tesne ponad. O minútu neskôr sa po dlhej dobe dostal do šance aj Slovan, Milinkovič z ľavej strany nacentroval pred bránu, kde dobre skákal Fořt, ale mieril tesne vedľa. V 74. minúte sa Bagayoko individuálne z vlastnej polovice preštrikoval až pred Dúbravku, no ťažkú koncovku nezvládol. O necelých osem minút neskôr sa pretlačil do koncovky Halenár, ale z uhla stavil na silu a poslal to vysoko nad. V 87. minúte bol Pich blízko hetriku, keď ho Jelič poslal do uličky medzi dvoch stopérov Slovana, ale dvojgólový žilinský strelec poslal iba slabý pozdrav do Putnockého rukavíc. Krátko na to Škvarka v čistej šanci namiesto strely volil prihrávku, ale to nebol dobrý nápad. Žilina teda zdolala Slovan celkom zaslúžene 2:0.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:0 (1:0)
Góly: 14., 59. Pich. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Fořt, Bagayoko (obaja Slovan), 3752 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček (73. Vavro), Akakpo, Nunes - Pečovský - Mihálik, Bello, Škvarka, Pich (89. Guba) - Majtán (82. Jelič)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Čikoš - Kladrubský - Žofčák, Soumah (46. Peltier), Halenár, Meszáros (58. Milinkovič) - Fořt (70. Hlohovský)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Odohrali sme dobrý zápas. Boli sme aktívni, dobre sme pracovali po strate lopty, dobre sme prepínali z ofenzívy do defenzívy. Strelili sme dva góly, ktoré sme si absolútne zaslúžili. Mali sme aj hluchý úsek hry, no netrvalo to dlho. Som rád, že sme zvíťazili, pretože je to pre nás dobrý impulz do ďalšej práce. Je však dôležité, aby sme aj naďalej pracovali a napredovali."

Jozef Valovič, tréner Slovana: "Diváci videli solídny ligový zápas. Žilina od prvej minúty ukázala túžbu po víťazstve, donútila nás k chybám v rozohrávke, z čoho napokon strelila aj dva góly. Žilina dnes pôsobila živšie, naši hráči odohrali za šesť dní tri zápasy, čo je na nich asi veľa. Škoda, že Fořt hlavou netrafil z päťky, možno by sme to ešte zdramatizovali. Gratulujem súperovi, my sa musíme naučiť aj prehrávať."