Hamšíkov skvelý štart: Pri výhre Neapola zažiaril dvomi gólmi!

Marek Hamšík a jeho gólová radosťMarek Hamšík a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Interu Miláno vstúpili do novej sezóny talianskej Serie A víťazstvom 2:0 nad FC Janov. Domáci mali viac z hry, ale najmä v prvom polčase si museli dávať pozor na nebezpečné protiútoky hostí. V 44. min po rohu nebezpečne hlavičkoval Juraj Kucka, ale netrafil priestor bránky. Slovenský futbalista odohral za FC Janov celý zápas.

V drese Neapola začal siedmu sezónu stredopoliar Marek Hamšík, ktorý prispel k hladkej výhre jeho SSC nad Bolognou v pomere 4:0 dvoma presnými zásahmi. Prvý zaznamenal 26-ročný ťahúň neapolskej ofenzívy v nadstavenom čase prvého polčasu, druhý pridal po zmene strán v 63. minúte. V 71. minúte Hamšík prenechal miesto na ihrisku Mertensovi za búrlivého aplauzu publika.

Debut v Serii A si pripísal v drese zdolaného tímu Hamšíkov krajan Marek Čech, ktorý hral do 72. minúty. Na lavičke Neapola zažil víťaznú premiéru nový španielsky kormidelník Rafael Benítez.

SSC Neapol - Bologna 3:0 (2:0)
Góly: 32. Callejon, 45.+2 a 63. HAMŠÍK