Na Li sa po roku revanšovala v 3. kole Robsonovej, ďalej aj Radwanská

Na LiNa Li Zdroj: SITA

NEW YORK - Čínska tenistka Na Li sa stala prvou osemfinalistkou dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku. Víťazka parížskeho antukového rovnako významného Roland Garros 2011 zdolala v piatkovom zápase 3. kola ľavorukú britskú tínedžerku s austrálskym rodiskom Lauru Robsonovú, 32. v renkingu WTA, za 81 minút 6:2, 7:5.

V druhom sete na hlavnom dvorci Arthur Ashe Stadium preklenula manko 0:3. Mala pomer "winnerov" a nevynútených chýb 23:21, súperka 7:30. Postupujúca nastrieľala 11 es a zvládla všetkých 9 zákrokov pri sieti.

"Som naozaj spokojná s tým, ako mi to tam dnes padalo vrátane servisu," povedala Na Li. "Keď prídem domov, zamierim so zápästím k môjmu lekárovi. Navyše, musím si nechať vytrhnúť zub múdrosti," predznamenala sklamaná Robsonová.

Tridsaťjedenročná päťka "pavúka" Na Li (6.) dosiahla revanš za prehru 4:6, 7:6 (5), 2:6, ktorú zhodou okolností inkasovala vlani práve v 3. kole medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických.

Do 4. kola postúpila bez problémov aj tretia nasadená Poľka Agnieszka Radwaňská, ktorá rovnako v dvoch setoch zdolala Rusku Anastasiu Pavľučenkovú 6:4 a 7:6 (1).

Staršia zo sestier Radwanských predviedla tradične odolný výkon a nechala súperku, nech sa "zdolá sama" - na víťazné údery síce ťahala výrazne za kratší koniec (13:32), ale zároveň mala extrémne istejšiu ruku - nevynútené chyby 15:41. Navyše, bola oveľa efektívnejšia: na dvorci Louis Armstrong Stadium premenila 3 z 5 brejkbalov, súperka len 2 z 10.

Ruská ľaváčka Jekaterina Makarovová sa postarala o prvé prekvapenie. Hrdinka aprílového moskovského semifinále Fed Cupu proti Slovenkám zvíťazila nad Sabine Lisickou za 95 minút 6:4, 7:5. Nemka nedávno bola vo finále Wimbledonu.

Bez väčších problémov postúpila do osemfinále vo Flusching Meadows aj obhajkyňa trofeje Serena Williamsová, ktorá zdolala nenasadenú tenistku Jaroslavu Švedovovú z Katachstánu po setoch 6:3 a 6:1. V ďalšom stretnutí čaká na Američanku jej 20-ročná krajanka Stephensenová, ktorá vyradila Serenu Williamsovú vo štvrťfinále na tohtoročnom Australian Open.