Víťazný obrat Trnavy s oslabenou Bystricou: Hrdinom striedajúci žolík Vlasko

Dionatan Teixeira a Roman Procházka v súboji o loptuDionatan Teixeira a Roman Procházka v súboji o loptu Zdroj: TASR

TRNAVA - Už v 1. minúte zápasu ohrozil brankára hostí Schranz. Trnavčania sa od úvodu snažili zatlačiť hostí na ich polovicu, to sa im aj darilo, ale pozorná obrana Dukly, ktorá doteraz inkasovala len 6 gólov, dokazovala svoje kvality.

Za zmienku stojí center Chovanca, na ktorý nik z domácich nedosiahol. V 27. minúte po prihrávke dobre hrajúceho Chovanca nastrelil Schranz spojnicu brány Dukly. V 35. minúte po hrubke Tótha a jeho nedorozumení s Adámikom sa dostali traja Bystričania pred Filipka a Jurčo s prehľadom skóroval. V 39. minúte mohla Dukla zvýšiť svoj náskok, ale zakončujúceho Slančíka Filipko vychytal.

Druhý polčas začali domáci aktívne a už v 47. minúte vnikajúceho Schranza vo vnútri šestnástky nedovolene zastavil Nosko, za čo videl červenú kartu. Nariadenú penaltu však Kuzma nepremenil. Domáci po tomto momente viditeľne znervózneli a napriek neustálej útočnej snahe sa im dlho nedarilo dostať sa do zakončenia. Diváci sa dočkali až v 77. minúte, keď po centri Štepanovského vyrovnal na 1:1 umiestenou hlavičkou k pravej žrdi Vlasko. Domácich gól povzbudil a napriek niekoľkým zahodeným príležitostiam sa dve minúty pred koncom dočkali aj vytúženého víťazstva, keď Vlasko spoza šestnástky svojím druhým presným zásahom nekompromisne rozhodol. V druhom polčase sa oslabená Dukla už nevedela gólovo presadiť a Trnavčania tak získali potrebné tri body.

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)
Góly: 77. a 88. Vlasko - 35. Pavol Jurčo, ŽK: 73. Maruško, 88. Vlasko - 63. Považanec, 66. Rodinger, ČK: 46. Nosko (Banská Bystrica), rozhodovali: Vlk - Súkeníková, E. Weiss

Trnava: Filipko - Martin Tóth (70. Maruško), Adámik, Janečka, Ján Chovanec - Štepanovský, R. Procházka (59. Augustíni), K. Kuzma (59. Vlasko), E. Sabo - Hodek, Schranz

Banská Bystrica: Rodinger - Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, B. Ľupták - M. Turňa, Brašeň, Faško (57. Savič), Považanec (78. Peňaška) - Slančík, Pavol Jurčo (50. P. Vajda)

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Sme vďační za tri body, hralo iba jedno mužstvo. Banskobystričania bránili počas celého zápasu, nebolo jednoduché prekonať dva defenzívne valy. Vlasko strelil dva neuveriteľné góly - jeden hlavou a druhý pravou nohou. Sme veľmi radi, že sa nám vydaril obrat."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Mám pocit, že tento zápas sa inak ani skončiť nemohol."