Azarenková odvrátila senzáciu, Wozniacka a Kvitová sa rozlúčili s turnajom

Viktoria AzarenkováViktoria Azarenková Zdroj: SITA

NEW YORK - Hrdinka ostatných dvoch ročníkov rovnako významných melbournských Australian Open Azarenková, vlani v lokalite Flushing Meadows finalistka, pustila náladovej Francúzke Alizé Cornetovej úvodný set, ale napokon odvrátila senzáciu - 6:7 (2), 6:3, 6:2.

Takisto zásluhou obratu postúpila do vzájomného osemfinálového duelu víťazka parížskeho Roland Garros 2008 Ana Ivanovičová. Srbka premohla hostiteľku Christinu McHalovú 4:6, 7:5, 6:4, Američanka v druhom sete podávala na postup. Wozniacka, v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center finalistka z roku 2009, prehrala s talianskou kvalifikantkou Camilou Giorgiovou, ktorá bude čeliť svojej krajanke Roberte Vinciovej.

"Alizé hrala v prvom sete fakt dobre a ja som robila priveľa chýb. Nebola som dostatočne trpezlivá a nevyužívala som šance. Od druhého setu som sa však zlepšila práve v efektivite a to privodilo rozdiel v môj prospech," skonštatovala Azarenková. "Spočiatku som nevedela nájsť rytmus. Snažila som sa zachovať si chladnú hlavu a naďalej hrať agresívne," povedala Ivanovičová.

Kvitová, ktorá predvlani získala wimbledonskú trofej, značne šokujúco uhrala len tri gemy proti domácej Alison Riskeovej, ktorá vyzve Danielu Hantuchovú. Kuznecovová v dueli rekonvalescentiek ťahala za kratší koniec proti Flavii Pennettovej, nenadviaže teda na svoj miestny primát spred už deviatich rokov. Talianku čaká Rumunka Simona Halepová, v druhom výkonnostnom slede hviezda ostatných mesiacov.

"Piatok som preležala v posteli s horúčkou. Organizmus ma zradil. Pokúšala som sa bojovať, ale telo bolo proti," povzdychla si Kvitová.

"Bolo to neskutočné. Odohrala som najlepší zápas v mojej kariére," pochvaľovala si víťazka prípravného turnaja v New Havene Halepová po tom, ako povolila len jeden gem Ruske Marii Kirilenkovej.

Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Alizé Cornetová (Fr.-26) 6:7 (2), 6:3, 6:2
Camila Giorgiová (Tal.) - Caroline Wozniacka (Dán.-6) 4:6, 6:4, 6:3
Alison Riskeová (USA) - Petra Kvitová (ČR-7) 6:3, 6:0
Roberta Vinciová (Tal.-10) - Karin Knappová (Tal.) 6:4, 6:3
Ana Ivanovičová (Srb.-13) - Christina McHalová (USA) 4:6, 7:5, 6:4
Simona Halepová (Rum.-21) - Maria Kirilenková (Rus.-14) 6:1, 6:0
Flavia Pennettová (Tal.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-27) 7:5, 6:1