Oslabená Žilina neudržala vedenie: Trenčín dal pod Dubňom tri góly

Súboj Miloša Volešáka a Tomáša MajtánaSúboj Miloša Volešáka a Tomáša Majtána Zdroj: TASR

ŽILINA - Ako prvý zaujal tribúny pod Dubňom domáci kapitán Pečovský, ktorého nepríjemnú prízemnú strelu k ľavej žrdi musel trenčiansky brankár Volešák vyrážať iba na rohový kop. V 11. minúte neskôr sa na druhej strane po skvelej práci Mondeka zrodila veľká šanca Trenčína, ale Mišák v tutovke napálil iba vlastného spoluhráča Williama a domáci brankár Dúbravka si vydýchol.

V 19. minúte to už Žilinčanom zo štandardky vyšlo. Bol to Škvarka, ktorý našiel na zadnej žrdi úplne voľného Akakpa, no a ten sa už nemohol pomýliť - 1:0. V 22. minúte domáci stopér Vavro v strede ihriska pristúpil nohu Williamovi a rozhodca Trutz okamžite siahol do vrecka s kartami. No a keďže to už bola druhá Vavrova žltá karta v zápase, mladý obranca putoval predčasne pod sprchy. Žilinčania však nepoľavili ani v oslabení a naďalej boli nebezpeční, v 35. minúte, po výpade z pravej strany pekne zakombinovali pred šestnástkou, z čoho rezultovala strela úplne voľného Škvarku z hranice pokutového územia, mieril výborne, no Volešák sa natiahol a končekmi prstov loptu vyrazil na rohový kop. Škvarka pálil aj o minútu neskôr, tentokrát mieril tesne nad. No v samom závere prvého dejstva hostia z ničoho nič vyrovnali. Williamovi vyšla narážačka na hranici šestnástky, dostal sa pred vybiehajúceho Dúbravku a okolo neho poslal loptu do siete.

Na začiatku druhého polčasu sa do obrovskej šance dostal hosťujúci hrotový hráč Malec, ale sám pred Dúbravkom poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. V 52. minúte Mabouka poslal dlhý center Pichovi na ľavú stranu šestnástky, žilinský útočník vyskúšal ťažký volej bez prípravy, a keby netrafil brániaceho Kleščíka, Volešák by mal veľké problémy. Trenčín však hral po zmene hráč o poznanie aktívnejšie a dostával sa do šancí. V 60. minúte bol blízko ku gólu domáci Gergel, Škvarka ho vysunul do šestnástky, no Volešák sa výborne položil do lopty. O minútku neskôr sa potvrdilo staré známe "nedáš - dostaneš". Hajradinovič poslal z ľavej strany do prízemný center, ktorý prešiel celým pokutovým územím až k vzdialenejšej žrdi, kde stál Malec a z pol metra pohodlne dokopol loptu do siete - 1:2. No a v 80. minúte unikol rýchly Van Kessel poslednému Pečovskému, posunul loptu Hajradinovičovi a ten bez problémov strelil tretí trenčiansky gól. V nadstavenom čase sa do obrovskej šance aspoň na zníženie dostali Pich s Jeličom, prvý menovaný si pekne vylákal a zasekol brankára, posunul spoluhráčovi, no Jelič trafil iba Čögleya stojaceho na čiare prázdnej brány.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:3 (1:1)
Góly: 19. Akakpo - 45. William, 61. Malec, 80. Hajradinovič. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Vavro - Hajradinovič, Čögley, Van Kessel, ČK: 22. Vavro (Žilina) po druhej ŽK, 1869 divákov.

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Akakpo, Vavro, Nunes - Pečovský - Guba (62. Jelič), Bello (77. Mihálik), Škvarka, Pich - Majtán (46. Gergel)

Trenčín: Volešák - Čögley, Rundič, Kleščík, Mazáň - Baez - Mondek (58. Van Kessel), Holúbek, Mišák (33. Malec), Hajradinovič - William (77. Bariš)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "V prvej časti sme hrali veľmi solídne a aj napriek vylúčeniu sme boli dominantní na ihrisku. Po červenej karte sme mali dve veľké šance, ktoré sme žiaľ nepremenili. V druhom polčase ukázal súper jednoznačne svoju kvalitu, no my sme zlyhali a nielen na lopte. Neboli sme produktívni. Tento tím musí veriť, že doma musí byť schopný takýto zápas vyhrať aj v oslabení. Musíme na tom zapracovať, musíme si viac veriť v naše sily. Dnes nás futbal určite zabolel, ale bola to pre nás ďalšia skúška a ťažká prekážka. Vieme, na čom musíme zapracovať. Nejdem hráčov kritizovať, ukázali aj charakter a bojovali až do konca."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Videli sme zaujímavé stretnutie dvoch kombinačne vyspelých mužstiev. Vývoj zápasu určite ovplyvnila červená karta, no my sme od začiatku išli na víťazstvo. Vyrovnávajúci gól na konci prvého polčasu bol veľmi dôležitý a po zmene strán nám dodal odvahu. Boli sme silní na lopte, aj keď v presilovke, no boli sme konečne efektívni. Som preto spokojný so zápasom aj s výsledkom."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv