Škantárovci si domov ponesú bronz, Dukátová len zemiakovú medailu

Ladislav a Peter Škantárovci Ladislav a Peter Škantárovci Zdroj: SITA

PRAHA - Len jedna slovenská deblovka postúpila do finále C2 mužov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Prahe, ale napokon bola medailová. Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci si čistou jazdou bez trestných sekúnd vybojovali bronz, keď o 1,49 s zaostali za striebornými Čechmi Jaroslavom Volfom a Ondřejom Štěpánkom.

Titul si vybojovali favorizovaní Briti David Florence a Richard Hounslow. O zlate a striebre rozhodli len štyri stotinky sekundy. Florence si vybojoval v Prahe už druhé zlato, v sobotu vyhral individuálne preteky singlkanoistov.

V desaťčlennom finále chýbali trojnásobní olympijskí víťazi Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorí skončili v semifinále až na 19. pozícii. Zo semifinále nepostúpili ani ďalší slovenskí reprezentanti Tomáš Kučera a Ján Bátik. "Sme radi, že sme obhájili bronzovú medailu spred dvoch rokov z Čunova. Boli to strašné nervy. Tajne sme po dojazde do cieľa dúfali, že niektorá z českých lodí urobí chybu. Finálová trať bola ťažká, nechceli sme veľmi riskovať, lebo by sa nám to mohlo vypomstiť," uviedol v prvej reakcii Ladislav Škantár.

K bronzu mala veľmi blízko kajakárka Jana Dukátová a až dodatočná penalizácia spôsobila, že klesla na 4. priečku. Elene Kaliskej sa darilo menej a obsadila vo finále až 9. miesto.

C2 - finále: 1. David Florence, Richard Houslow (V. Brit.) 114,10 (0), 2. Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (ČR) 114,14 (2), 3. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 115,63 (0), 4. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 116,56 (4), 5. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 118,69 (6), 6. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 121,90 (4).

K1 ženy - finále: 1. Émilie Ferová (Fr.) 115,74 (4), 2. Nouria Newmanová (Fr.) 117,94 (6), 3. Jasmin Schornbergová (Nem.) 118,99 (4), 4. Jana Dukátová (SR) 119,95 (6), 5. Dana Mann-Beňušová (USA) 120,62 (6), 6. Marie-Zelia Lafontová (Fr.) 123,36 (6),...9. Elena Kaliská (SR) 134,57 (8).

3xK1 žien: 1. Česko (Štěpánka Hilgertová, Kateřina Kudějová, Eva Ornštová) 127,55 (0), 2. Nemecko (Jasmin Schornbergová, Claudia Bärová, Cindy Pöschelová) 138,72 (4), 3. Slovinsko (Urša Krageljová, Eva Terceljová, Ajda Novaková) 138,94 (6), 4. Austrália 143,38 (6), 5. Rusko 143,83, 6. Slovensko (Elena Kaliská, Jana Dukátová, Kristína Nevařilová) 144,01 (6)

Viac o téme: Peter Medaila Ladislav Dukátová Škantárovci Bronz