Staňa pripravil Dinamo o prvé body, Záborského asistencia nezabránila prehre Omsku

Momentka zo súboja Astany s OmskomMomentka zo súboja Astany s Omskom Zdroj: hawk.ru

ASTANA - vojica slovenských hokejových reprezentantov v drese Avangardu Omsk Tomáš Záborský a Ivan Baranka nedokázala v utorňajšom zápase KHL zabrániť prehre na ľade Barysu Astana 2:5, hoci sa obaja zapísali do štatistík zápasu.

Kým Záborský si pripísal asistenciu pri góle Pivcakina z 52. minúty, Baranka sa následne nechal vylúčiť a domáci ponúknutú presilovku využili na piaty gól.

Hokejisti úradujúceho držiteľa Gagarinovho pohára Dinama Moskva našli premožiteľa až v 6. zápase nového ročníka KHL, keď prehrali na ľade mestského rivala CSKA Moskva 3:6. K cennému skalpu prispel nielen trojgólový Prochorkin, ale dobrým výkonom aj slovenský brankár Rastislav Staňa. Ten zneškodnil 26 streleckých pokusov hostí a v 56. minúte si pri góle Zubova pripísal asistenciu. Obranca hostí Dominik Graňák v dueli nebodoval.

Český zástupca v KHL Lev Praha si na domácom ľade poradil s Víťazom Podolsk celkom hladko 4:1. Lev rozhodol o triumfe v druhej tretine, v ktorej zaznamenal tri zo svojich štyroch góloch.

V ďalšom stretnutí podľahol lotyšský klub Dinamo Riga na domácom ľade Kazani 1:3. Slovenský útočník Marcel Hossa v drese Rigy nebodoval.

Barys Astana - Avangard Omsk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 1. Bochensk, 33. Starčenko, 37. Žaljavov, 48. Spiridinov, 53. Spiridinov - 24. Frolov, 52. Pivcakin (ZÁBORSKÝ)

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Góly: 10. Prochorkin, 13. Zubov, 24. Prochorkin, 46. Prochorkin, 47. Saprykin, 56. Zubov (STAŇA) – 20. Babenko, 37. Cvetkov, 38. Cvetkov

HC Lev Praha - Víťaz Podolsk 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 22. Thörnberg, 26. Azevedo, 32. Kapanen, 59. Thörnberg - 41. Iggulden

Dinamo Riga - AK Bars Kazaň 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 49. Szczechura – 8. Pesonen, 21. Burmistrov, 27. Heška