Gól ako na zlatom podnose: Guédého spoluhráč prihral súperovi do čistej šance

Admir Mehmedi ponúka loptu Michaelovi Rabušicovi ako na zlatom podnoseAdmir Mehmedi ponúka loptu Michaelovi Rabušicovi ako na zlatom podnose

FREIBURG - Švajčiar Admir Mehmedi (22) v službách nemeckého Freiburgu sa vo štvrtkovom stretnutí Európskej ligy UEFA proti českému Libercu (2:2) najprv gólom postaral o vedenie domácich futbalistov 2:0, ale za svoju obrovskú chybu v 74. minúte si musí spoluhráč slovenského reprezentanta Karina Guédého spytovať svedomie.

Ofenzívny stredopoliar s macedónsko-albánskymi koreňmi chcel pri rozohrávke akcie poslať malú domov brankárovi Oliverovi Baumannovi, ale loptu namieril presne na nohu číhajúceho zakončovateľa hostí Michaela Rabušica. Ten ju potiahol do šestnástky a chladnokrvne vyrovnal na 2:2, vďaka čomu zabezpečil svojmu tímu cenný bod.

"Zostal som trochu zaskočený," priznal pre agentúru ČTK Rabušic. "Spoluhráčom prízvukujem, aby mi stále dávali takéto kolmice. Našťastie ma pochopil až frajer z Freiburgu, takže ďakujem za to, že ma takto skvele trafil," usmieval sa spokojný strelec.

V drese domácich zažil nemenej horúce chvíle spomenutý Guédé. Ten vybehol na trávnik v 66. minúte za priaznivého stavu 2:0, ale už o dvanásť minút neskôr po druhej žltej karte a vyrovnanom skóre odišiel predčasne pod sprchy. "Jeho dve ruky boli 'vrcholom'," povedal tréner Freiburgu Christian Streich.

Ahmediho obrovská chyba (vo videu od 0:56):

Viac o téme: UEFA Liberec Freiburg Video Chyba
  • Zdroj: športky