Hamšík pri šokujúcom zakopnutí Neapola s nováčikom, Miláno vydrelo bod v Bologni

Momentka zo súboja Parmy s AtalantouMomentka zo súboja Parmy s Atalantou Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol nečakane zakopli v 5. kole talianskej Serie A, keď v stredajšom zápase na domácom trávniku uhrali s nováčikom zo Sassuola iba remízu 1:1. Domácich poslal do vedenia v 15. minúte Blerim Džemaili, už o päť minút ale dal výsledku konečnú podobu Simone Zaza. Slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík odohral v drese vicemajstra celý zápas. Neapol, ktorý vyhral predošlé štyri ligové duely, tak stratil prvé body v sezóne. Hostia pritom išli do zápasu so skóre 1:15 a zdecimovaní po debakli 0:7 od Interu Miláno z minulého kola. Napriek tomu siahali po víťazstve, ktoré im niekoľkými podarenými zákrokmi zobral gólman Reina.

Na čele tabuľky sa osamostatnil AS Rím, ktorý vyhral v Janove nad domácou Sampdoriou 2:0 a drží si tak stále stopercentnú bilanciu. O góly hostí sa v záverečnej polhodine postaral po parádnom sóle Medhi Benatia a Gervinho.

Nezaváhal ani úradujúci majster Juventus Turín, ktorý triumfoval vo Verone nad Chievom 2:1. Juventus v druhom polčase otočil zápas na ihrisku Chieva a po výhre 2:1 je tretí už len vďaka horšiemu skóre.

Hráči AC Miláno hrali v Bologni nerozhodne 3:3, keď bod zachraňovali v samom závere. Ako prvý síce skóroval hosťujúci Poli, ale Laxalt dvoma gólmi a Cristaldo nasmerovali k výhre domáci tím. Minútu pred koncom riadneho hracieho času ešte viedli domáci 3:1, no v 89. minúte znížil za hostí Brazílčan Robinho a v poslednej minúte zariadil deľbu bodov obranca Ignazio Abate, ktorý odmietol druhú porážku AC v priebehu štyroch dní. Na výhru však Milánčania čakajú už tri zápasy.

Bologna - AC Miláno 3:3 (1:1)
Góly: 33. a 56. Laxalt, 61. Cristaldo - 12. Poli, 89. Robinho, 90. Abate
Marek Čech (Bologna) bol na lavičke náhradníkov.

Chievo - Juventus Turín 1:2 (1:0)
Góly: 28. Thereau - 47. Quagliarella, 65. Bernardini (vlastný)

Lazio Rím - Catania 3:1 (2:1)
Góly: 4. Ederson, 39. Lulič, 90.+ Hernanes - 6. Barrientos, ČK: 61. Bellusci (Catania)
Norbert Gyömbér (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Livorno - Cagliari 1:1 (1:0)
Góly: 23. Luci - 53. Ibarbo

Neapol - Sassuolo 1:1 (1:1)
Góly: 15. Džemaili - 20. Zaza
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.>

Parma - Atalanta Bergamo 4:3 (4:2)
Góly: 28. a 40. Parolo, 19. Mesbah, 35. A. Rosi - 20. G. Bonaventura, 44. G. Denis, 79. Livaja, ČK: 53. Amauri (Parma)
Brankár Pavol Bajza (Parma) bol na lavičke náhradníkov.

Sampdoria Janov - AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 65. Benatia, 89. Gervinho, ČK: 90.+ Barilla (Sampdoria)

FC Turín - Verona 2:2 (1:1)
Góly: 36. (z pok. kopu) a 53. Cerci - 44. Juanito, 66. Jorginho (z pok. kopu)

• Zdroj: SITA, ČTK, TASR