Dvojgólový obrat Interu: Čierna séria Fiorentiny na San Sire sa predĺžila

Juan Jesús a Borja Valero v súboji o loptuJuan Jesús a Borja Valero v súboji o loptu Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno zdolali v dohrávke 5. kola talianskej ligy na domácom ihrisku Fiorentinu 2:1 a posunuli sa na druhé miesto tabuľky. Hostia z Florencie si naopak predĺžili čiernu sériu na San Sire na trinásť porážok za sebou vo všetkých súťažiach.

Fiorentina pritom dlho pomýšľala na prvé víťazstvo v Miláne od roku 2000. Po hodine hry ju poslal do vedenia z penalty Giuseppe Rossi a náskok hostia držali až do 72. minúty. Potom sa však trafil Esteban Cambiasso a o jedenásť minút neskôr rozhodol o výhre Nerazzurri brazílsky obranca Jonathan.

Inter tak udržal neporaziteľnosť v doterajšom priebehu Serie A a je druhý s dvojbodovým odstupom za vedúcim AS Rím. Tretí Neapol aj štvrtý obhajca Juventus za milánskym celkom zaostávajú len o skóre, Fiorentina je s desiatimi bodmi piata.

Inter Miláno - Fiorentina 2:1 (0:0)
Góly: 72. Cambiasso, 83. Jonathan Moreira - 60. G. Rossi (z pok. kopu)

• Zdroj: ČTK, SITA