Rozhodcu čakalo počas zápasu prekvapenie: Chcel trestať, ale zabudol si karty!

Pieter Vink, tentoraz aj so žltou kartou.Pieter Vink, tentoraz aj so žltou kartou. Zdroj: SITA

AMSTERDAM – Popredný holandský futbalový rozhodca Pieter Vink na štvrtkový zápas národného pohára medzi SC Heeerenveen a Twente Enschede (3:0) tak skoro nezabudne.

Aj keď možno zabudne, keďže mu zrejme dobre neslúži pamäť. V spomenutom stretnutí zabudol v polčasovej prestávke červenú a žltú kartu v šatni, no napriek tomu raz trestal.

Vink si uvedomil, čo sa stalo, až v úvode druhého polčasu. V 47. minúte totiž chcel ukázať žltú kartu Joey van den Bergovi, ale zistil, že obrancovi Heerenveenu nemá čo ukázať. Napriek tomu zachoval Vink chladnú hlavu a napomínanie Berga uviedol v zápise o zápase.

K nepríjemnému faux-pas prišlo tak, že Vink si cez polčas v šatni menil premáčaný dres, pričom zabudol premiestniť aj obsah svojho vrecka. "Myslel som, že zápas mám pod kontrolou. A potom sa náhle stalo toto. Neskutočne ma to nazlostilo. Určite sa mi to však už nikdy nestane. Normálne ma z toho rozbolelo brucho," povedal Vink pre televíznu stanicu Fox Sports.

Viac o téme: Rozhodca Karty Zabudol Pieter Vink