Vyčerpaného Hamšíka trápi aj zdravie: Po dnešnom dueli Ligy majstrov sa dočká oddychu

Marek Hamšík
Marek Hamšík

NEAPOL - Záhady okolo Mareka Hamšíka pokračujú. Po tom, ako ho tréner Neapola Rafael Benitéz nechal cez víkend proti Janovu s Jurajom Kuckom v zostave sedieť na lavičke, hovorilo sa, že ho šetrí na dnešný duel Ligy majstrov v Londýne proti Arsenalu.

Prekvapilo však, keď ho nenominoval na dvojzápas kvalifikácie proti Grécku a Lotyšsku ani tréner reprezentácie Ján Kozák. Hamšík sa vraj musí dať zdravotne doporiadku, navyše je vyčerpaný z nahusteného programu v Neapole. „S Marekom som sa rozprával vo štvrtok a mal zdravotné problémy už počas dvojzápasu proti Bosne a Hercegovine. Hral s bolesťami a po príchode do Talianska mal opäť nahustený program. Jeho bolesti sa stupňujú a zdravotný stav nie je dobrý," objasnil tréner Kozák.

Práve na to, aby sa dal doporiadku, by mu mali poslúžiť dva týždne, počas ktorých sa nehrajú ligové súťaže a Európska futbalová únia ich vyhradila ako asociačný termín pre reprezentáciu. „Po rozhovore s ním som prišiel k záveru, že potrebuje dva týždne, aby sa dal zdravotne do poriadku," povedal Kozák.

Napriek únave by mal Hamšík nastúpiť na utorkový duel proti Arsenalu Londýn. „Tento zápas je pre nás veľmi dôležitý. Je to rozhodujúci duel v skupine, ale čaká nás ešte dlhá jeseň. Sme však naladení víťazne. Kto je najsilnejší hráč Neapola? Celý tím, naša sila je v tímovej hre. A kouč Benitez? Je to víťazný tréner, ktorý nám dodáva pokoj a víťazného ducha," povedal slovenský futbalista na predzápasovej tlačovej besede.

Jeho účasť na rozhovore s novinármi naznačuje, že by mal stretnutie odohrať a to dokonca s kapitánskou páskou. Hamšíka pred strenutím vychválil kouč Arsenalu Arsen Wenger. „Ďakujem mu za pochvalu, vážim si ju, ale naša sila je skutočne ako tím. Nie som najsilnejší. Avšak takéto duely robia z každého hráca lepšieho futbalistu," uzavrel Hamšík.

 


Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA