PAOK so Stochom vydoloval remízu s Alkmaarom, víťazstvá Liberca a Tottenhamu

Miroslav Stoch a Mattias Johansson v súboji o loptuMiroslav Stoch a Mattias Johansson v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti gréckeho PAOK Solún aj so slovenským reprezentantom Miroslavom Stochom remizovali na ihrisku AZ Alkmaar 1:1 vo štvrtkovom zápase 2. kola Európskej ligy UEFA 2013/2014. Domácim sa podarilo "uchmatnúť" bod až v nadstavenom čase druhého polčasu po góle útočníka Dimitrisa Salpingidisa. Miroslav Stoch strávil na trávniku celý zápas.

Tottenhamu sa aj po odchode krídelníka Garetha Bala do Realu Madrid darí. Skóre proti Anži otvoril reprezentant Anglicka Jermain Defoe, ktorý dal svoj 23. gól v pohárovej Európe za Spurs a už len jeden presný zásah ho delí od vyrovnania klubového rekordu Martina Chiversa.

"V druhom polčase sme trochu stratili kontrolu diania. V defenzíve sme si však počínali dobre a udržali sme si náskok. Víťazstvo je to, čo sme dnes túžili dosiahnuť. Podarilo sa nám to a už v ďalšom zápase proti Šeriffu Tiraspoľ si môžeme zabezpečiť postup," spokojne povedal portugalský tréner Tottenhamu André Villas-Boas. Anži sa po pominutí finančnej veľkorysosti Sulejmana Kerimova trápi, v tejto sezóne sa v súťažnom zápase neradovalo ešte ani z jedného víťazstva.

Turecký futbalový klub s donedávna početnou slovenskou enklávou Trabzonspor viedol doma nad talianskym Laziom Rím vo štvrtkovom zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2013/2014 nádejne 3:1, napokon sa však získal iba bod za remízu 3:3. Hostia vyrovnali dvoma "zlepenými" gólmi Floccariho v záverečnej 10-minútovke.

V G-skupine slovenský brankár Ján Novota so svojím tímom Rapid Viedeň vydoloval takisto remízu v súboji s Dynamom Kyjev. Rakúsky tím môže vďačiť za bod Christopherovi Trimmelovi, ktorý sa gólovo presadil až v 94. minúte a stanovil na konečných 2:2.

Dôvod na radosť nemal Karim Guédé, ktorý nebol ani na lavičke nemeckého Freiburgu pri prehre 0:2 na trávniku španielskeho FC Sevilla.

Slovan Liberec si poradil s portugalským Estorilom 2:1, brankár Lukáš Hroššo sedel na lavičke. "Gól nohou som naposledy dal niekedy pred siedmimi rokmi, keď som ešte hral v Rusku. Teraz som vypálil bez mierenia, brankár to asi nevidel a lopta trochu so šťastím prepadla do bránky," povedal pre iDnes.cz kapitán Liberca Radoslav Kováč, ktorý však v závere trnul, keď domáci napriek presilovke čelili dvom rohovým kopom: "Bola to moja hlúposť. Chcel som situáciu vyriešiť futbalovo namiesto toho, aby som to švihol na tribúnu a bol by pokoj. Modlil som sa, aby sme z toho nedostali gól, bol by som za blbca."

Legia Varšava stále bola bez iného slovenského gólmana Dušana Kuciaka a v poľskej metropole podľahla 0:1 cyperskému Apollonu Limassol.

Prekvapením je domáca remíza francúzskeho Olympique Lyon s portugalskou Vitóriou Guimaraes.

Valencia, držiteľ trofeje z edície 2003/2004, zvíťazila takisto 2:0 v Rusku, v tomto prípade bol obeťou Kubaň Krasnodar.

V ďalšom štvrtkovom stretnutí hráči Rubinu Kazaň deklasovali SV Zulte-Waregem 4:0. Domáci rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej polhodine, keď zaznamenali všetky štyri presné zásahy.

Kazašský Šachťor Karganada doma po prvom polčase viedol nad izraelským Maccabi Haifa sľubne 2:0, napokon sa však musí uspokojiť s bodom za remízu 2:2.

A-skupina:

Kubaň Krasnodar (Rus.) - FC Valencia (Šp.) 0:2 (0:0)
Góly: 73. Alcácer, 81. Feghouli, rozhodoval: Strahonja (Chor.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Swansea 1 1 0 0 3:0 3
2. St. Gallen 1 1 0 0 2:0 3
3. Valencia 2 1 0 1 2:3 3
4. Kubaň 2 0 0 2 0:4 0

D-skupina:

Rubin Kazaň (Rus.) - Zulte Waregem (Belg.) 4:0 (0:0)
Góly: 60. Duplus (vlastný), 73. Jeremenko, 73. Rjazancev, 89. Natcho, rozhodoval: Tohver (Est.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Kazaň 2 2 0 0 9:2 6
2. Wigan 1 0 1 0 0:0 1
3. Waregem 2 0 1 1 0:4 1
4. Maribor 1 0 0 1 2:5 0

G-skupina:

Rapid Viedeň (Rak.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:2 (0:2)
Góly: 53. Burgstaller, 90.+ Trimmel - 30. Jarmolenko, 34. Dibon (vlastný), rozhodoval: Dean (Angl.)
Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas.

KRC Genk (Belg.) - FC Thun (Švaj.) 2:1 (0:0)
Góly: 55. Gorius, 63. Vossen - 90.+ Josef Martínez, rozhodoval: Madden (Škót.)

Tabuľka G-skupiny:
1. Genk 2 2 0 0 3:1 6
2. Thun 2 1 0 1 2:2 3
3. Kyjev 2 0 1 1 2:3 1
Rapid 2 0 1 1 2:3 1

H-skupina:

FC Sevilla (Šp.) - SC Freiburg (Nem.) 2:0 (0:0)
Góly: 63. Perotti (z pok. kopu), 90.+ Bacca, ČK: 62. Diagné (Freiburg), rozhodoval: Bezborodov (Rus.)
Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Slovan Liberec (ČR) - Estoril Praia (Portug.) 2:1 (1:1)
Góly: 15. Šural, 62. R. Kováč - 45. L. Leal, ČK: 83. Sackey - 38. Bruno Miguel, rozhodoval: Hansen (Dán.)
Lukáš Hroššo nechytal, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) nebol na zápasovej súpiske.

Tabuľka H-skupiny:
1. Sevilla 2 2 0 0 4:1 6
2. Liberec 2 1 1 0 4:3 4
3. Freiburg 2 0 1 1 2:4 1
4. Estoril 2 0 0 2 2:4 0

I-skupina:

HNK Rijeka (Chor.) - Betis Sevilla (Šp.) 1:1 (1:1)
Góly: 10. Benko - 14. Cedric, rozhodoval: Bojko (Ukr.)

Olympique Lyon (Fr.) - Vitória de Guimaraes (Portug.) 1:1 (0:1)
Góly: 53. Gonalons - 39. Maazou, ČK: 90.+ Maazou (Vitória), rozhodoval: Meyer (Nem.)

Tabuľka I-skupiny:
1. Guimaraes 2 1 1 0 5:1 4
2. Betis 2 0 2 0 1:1 2
Lyon 2 0 2 0 1:1 2
4. Rijeka 2 0 1 1 1:5 1

J-skupina:

Legia Varšava (Poľ.) - Apollon Limassol (Cyp.) 0:1 (0:0)
Gól: 56. Sangoy, rozhodoval: Atkinson (Angl.)
Dušan Kuciak (Legia) nechytal.

Trabzonspor (Tur.) - Lazio Rím (Tal.) 3:3 (3:1)
Góly: 12. Yusuf Erdogan, 22. Mierzejewski, 35. Paulo Henrique - 84. a 85. Floccari, 29. Onazi, rozhodoval: Hansson (Švéd.)

Tabuľka J-skupiny:
1. Trabzonspor 2 1 1 0 5:4 4
2. Lazio 2 1 1 0 4:3 4
3. Apollon 2 1 0 1 2:2 3
4. Legia 2 0 0 2 0:2 0

K-skupina:

Anži Machačkala (Rus.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 0:2 (0:2)
Góly: 34. J. Defoe, 40. Chadli, rozhodoval: Yildirim (Tur.)

Tromsö IL (Nór.) - FC Šeriff Tiraspoľ (Mol.) 1:1 (0:0)
Góly: 65. Ondrášek - 87. Ricardinho, ČK: 73. Melli (Tiraspoľ), rozhodoval: Evans (Wal.)

Tabuľka K-skupiny:
1. Tottenham 2 2 0 0 5:0 6
2. Tiraspoľ 2 0 2 0 1:1 2
3. Anži 2 0 1 1 0:2 1
4. Tromsö 2 0 1 1 1:4 1

L-skupina:

Šachťor Karaganda (Kaz.) - Maccabi Haifa (Izr.) 2:2 (2:0)
Góly: 40. Finončenko, 45. Tarasov - 54. Rayo, 79. Turgeman, rozhodoval: Vad (Maď.)

AZ Alkmaar (Hol.) - PAOK Solún (Gréc.) 1:1 (0:0)
Góly: 82. Gouweleeuw - 90.+ Salpingidis, rozhodoval: Banti (Tal.)
Miroslav Stoch (PAOK) odohral celé stretnutie.