Staňa vychytal triumf CSKA, Kudroč skóroval, asistencie Hossu a Surového

Rastislav Staňa vychytal triumf CSKARastislav Staňa vychytal triumf CSKA Zdroj: cska-hockey.ru

MOSKVA - O víťazoch úvodných troch zápasov piatkového programu Kontinentálnej hokejovej ligy rozhodli až samostatné nájazdy. Slovenský brankár Rastislav Staňa vychytal triumf CSKA Moskva na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 2:1, keď rozhodujúci nájazd premenil Zubov.

Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 1:0 pp a sn vďaka úspešnému pokusu Jakuba Petružálka. Lokomotiv tak nepredĺžil svoju štvorzápasovú víťaznú sériu.

Ani štvrtý duel sa neskončil v riadnom hracom čase, keď Sibir Novosibirsk triumfoval na štadióne Atlantu Mytišči 2:1 až po predĺžení. O úvodný gól hostí sa postaral slovenský obranca Kristián Kudroč, ktorý v 20. minúte využil presilovku.

Tomáš Surový prispel asistenciou k výhre Dinama Minsk nad Spartakom Moskva 3:1.

Jednu gólovú prihrávku zaznamenal aj Marcel Hossa pri víťazstve Rigy nad Nižnekamskom 2:1.

Lev Praha - Traktor Čeľabinsk 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Góly: 1. Gragnani, 8. Klepiš, 26. Ševc, 26. Jaakola, 32. Humphries, 43. Thornberg, 50. Zackrisson - 20. Christov, 59. Glinkin

Dinamo Riga - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 20. Cipulis, 50. Ozolinš (MARCEL HOSSA) - 35. Anisin

Atlant Mytišči - Sibir Novosibirsk 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 53. I. Radulov - 20. KUDROČ, 61. Kutuzov

SKA Petrohrad - Metalurg Novokuzneck 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 3. Semjonov, 34. Dallman, 37. Martensson, 44. Kalinin - 42. Galimov

Donbas Doneck - Medveščak Záhreb 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 19. Laine, 50. Wirtanen - 14. a 59. B. Thomas, 11. Bjorkstrand, 28. Ryan, 52. Murray

Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Irgl (SUROVÝ), 41. Jefimenko, 45. Materuchin - 16. Wandell

CSKA Moskva - Metalurg Magnitogorsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 42. Saprykin, rozhodujúci sam. nájazd premenil Zubov - 29. Moziakin
Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas.

Severstaľ Čerepovec - Admiral Vladivostok 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Buchnevič, 30. Laakso, 42. Antipov, 56. Fedosejev, rozhodujúci sam. nájazd premenil Antipov - 36. a 48. Ternavskij, 4. Bergfors, 6. Sokolov

Lokomotiv Jaroslavľ - Amur Chabarovsk 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)