Miloš Říha sa dočkal: Omsk vyhral na siedmy pokus

Hokejisti Omsku sa pod vedením Říhu konečne dočkali triumfuHokejisti Omsku sa pod vedením Říhu konečne dočkali triumfu Zdroj: hawk.ru

MOSKVA - Na siedmy pokus sa tréner Miloš Říha dočkal s hokejistami Omska víťazstva. Zverenci českého kouča dnes zdolali Viťaz Podolsk 3:1 a v Kontinentálnej lige vyhrali prvýkrát od 12. septembra.

V utorok začal Avangard sériu štyroch domácich zápasov debaklom 0:6 v dueli s majstrovským Dinamom Moskva, ale tentoraz Říhovi dopriali hráči radosť z víťazstva. Postarali sa o to Sergej Kosticyn a Denis Kazionov, ktorí v ​​prvej tretine získali v rozmedzí 24 sekúnd dvojgólové vedenie.

Domáci gólman Denis Kostin síce v 48. minúte kapituloval, ale necelých päť minút pred koncom poistil výhru sibírskeho celku Alexander PerežoginVďaka štvrtej výhre v sezóne sa Omsk zbavil nálepky najhoršieho tímu súťaže.

V drese Omsku sa objavila aj dvojica slovenských reprezentantov. Obranca Ivan Baranka ani útočník Tomáš Záborský sa do štatistík kanadského bodovania nezapísali.

Avangard Omsk - Víťaz Podolsk 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 15. Kosticin, 16. Kazionov, 56. Perežogin - 48. Iggulden

Barys Astana - Dinamo Moskva 4:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Lakiza, 54. Savčeko, 59. Upper, roz. nájazd Boyd - 22. Cvetkov, 40. Karsums, 49. Karsums

Jugra Chanty Mansijsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 6. Dixon, 16. Andersson, 39. Sitnikov, 52. Kňazjev - 18. Brent, 33. Immonen, 34. Kuljomin

Avtomobilist Jekaterinburg - AK Bars Kazaň 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Strelcov, 50. Lepistö - 25. Stapleton, 37. Heshka, roz. nájazd Stapleton

Viac o téme: Omsk Vyhral Říma Dočkal
  • Zdroj: ČTK, TASR