Djokovičova radosť v Šanghaji: Zdolal Del Potra a obhájil titul

Novak Djokovič s trofejou pre víťazaNovak Djokovič s trofejou pre víťaza Zdroj: SITA

ŠANGHAJ - Srbský tenista Novak Djokovič obhájil prvenstvo vo dvojhre na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (celková dotácia 6 211 445 USD, tvrdý povrch Decoturf), keď v nedeľňajšom finálovom dueli zdolal Argentínčana Juana Martína Del Potra za 143 minút 6:1, 3:6, 7:6 (3).

Djokovič využil až svoj tretí mečbal, rozhodnúť mohol už za stavu 5:4 a 40:15 na príjme v treťom sete. Vo vzájomnej bilancii upravil Srb na 10:3, na tvrdom povrchu vedie 7:2.

"V dôležitých momentoch som dokázal zahrať lepšie ako súper a aj s prispením šťastia sa môžem tešiť z titulu," povedal Djokovič. "Bol to naozaj tesný zápas, 'Nole' získal niekoľko neuveriteľných bodov v záverečnom tajbrejku. Bol som veľmi blízko, aby som po Nadalovi zdolal aj jeho," dodal Del Potro.

Dvadsaťšesťročný Belehradčan vyhral dvanásty zápas po sebe, pričom v Číne neprehral v 19 vystúpeniach v sérii. Zverenec trénera Mariána Vajdu pretrhol Del Potrovi osemzápasovú víťaznú šnúru. Obaja hráči už majú istotu účasti na koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne.

Djokovič získal v tomto roku svoj piaty titul hlavnej profesionálnej úrovne pri siedmich pokusoch. Celkovo ich má na konte 39. Zároveň triumfoval pätnástykrát na turnaji Masters, dohromady má 25 finálových účastí. Srb si pripísal do singlového rebríčka 1000 bodov a odniesol si prémiu 729 725 USD. Zdolanému finalistovi prináleží 600 bodov a šek v hodnote 357 800 USD.

Víťazmi štvorhry sa stali Chorvát Ivan Dodig a Brazílčan Marcelo Melo, ktorí vo finálovom dueli zdolali španielske duo David Marrero, Fernando Verdasco za 104 minút 7:6 (2), 6:7 (6), 10:2 (zápasový tajbrejk).

Novak Djokovič (Srb.-1) - Juan Martín Del Potro (Arg.-6) 6:1, 3:6, 7:6 (3)

Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz-5) - David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.-8) 7:6 (2), 6:7 (6), 10:2

Viac o téme: Djokovič Titul Výhra Šanghaj Obhájiť