Barcelona inkasovala prvý gól v LM a s Milánom remizovala, Celtic s prvým víťazstvom

Mario Balotelli v súboji s Piquém z BarcelonyMario Balotelli v súboji s Piquém z Barcelony Zdroj: SITA

MILÁNO - Tretí triumf v rade nepridali hráči FC Barcelona, s AC Miláno uhrali v 3. kole skupinovej časti Ligy majstrov nerozhodný výsledok 1:1.

Skóre duelu na San Sire otvoril v 9. minúte brazílsky útočník Robinho. Na jeho presný zásah odpovedal o štvrťhodinu neskôr argentínsky kanonier Lionel Messi, ktorý prekonal brankára Marka Ameliu po strele k pravej žrdi. Ani jedna strana sa v ďalšom priebehu hry strelecky nepresadila a úradujúci španielsky majster prišiel o prvé body v Lige majstrov. FC Barcelona aj po remíze 1:1 s AC Miláno ostáva so siedmimi bodmi na čele H-skupiny. Zaujímavosťou je, že Barcelona inkasovala prvý gól v tohtoročnej Lige majstrov.

Prvé víťazstvo si v H-skupine pripísal na konto škótsky Celtic Glasgow, ktorý doma zdolal holandský Ajax Amsterdam 2:1. V atraktívnom druhom dueli AC Miláno remizovalo na San Sire s FC Barcelona 1:1. V drese "rossoneri" otvoril skóre v 9. min Brazílčan Robinho po prihrávke krajana Kaká, za Kataláncov vyrovnal o 15 minút navrátilec po zranení Lionel Messi. Zaujímavosťou je, že Schalke a Barcelona inkasovali prvé góly v hlavnej fáze Ligy šampiónov 2013/2014.

H-skupina:
Celtic Glasgow - Ajax Amsterdam 2:1 (1:0)
Góly:
43. Forrest (z 11 m), 54. Kayal - 90.+4 Schone, ČK: 88. Biton (Celtic). Rozhodca: Bebek (Chor.)

AC Miláno - FC Barcelona 1:1 (1:1)