Hamšíkov Neapol víťazne, v šlágri Borussia zastavila rozbehnutý Arsenal

Futbalisti Neapolu, vrátane Mareka Hamšíka, sa tešia z gólu do siete MarseilleFutbalisti Neapolu, vrátane Mareka Hamšíka, sa tešia z gólu do siete Marseille Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol aj so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom zaznamenali druhé víťazstvo v Lige majstrov, keď v utorňajšom stretnutí 3. kola zdolali v rámci F-skupiny Olympique Marseille 2:1.

Neapol sa ujal vedenie pred koncom prvého polčasu zásluhou útočníka Joseho Callejona, ktorý zužitkoval prihrávku od Gonzala Higuaina. Taliansky tím sa 22 minút po zmene strán dostal do dvojgólového vedenia, do streleckej listiny sa zapísal kolumbijský mladík Duvan Zapata. Marseille síce v závere znížil, ale nebolo im to nič platné. Po troch odohratých zápasoch v LM zaznamenali tretiu prehru. S nulou na konte im suverénne patrí posledné miesto v tabuľke a postup do ďalšej fázy sa im vzdialil na míle.

Borussia Dortmund prerušila Arsenalu Londýn 12-zápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. "Kanonieri" prehrali na domácej pôde tesne 1:2. Oba tímy majú na konte po šesť bodov a patria im prvé priečky v F-skupine. Skóre duelu otvoril v 16. min westfálsky klub zásluhou letnej posily zo Šachtaru Doneck Henricha Mchitarjana, domáci odpovedali ešte do prestávky Olivierom Giroudom. V záverečnej desaťminútovke strhol víťazstvo na stranu hostí vyhlásený kanonier Robert Lewandowski.

Borussia sa zásluhou triumfu v Londýne dostala na čelo F-skupiny, ale iba o skóre pred druhý Arsenal a tretí SSC Neapol.