Dukla ukončila víťazné ťaženie Nitry: Drámu v predĺžení rozhodol Lintner

Richard Lintner a Henrich Ručkay pred brankárom LašákomRichard Lintner a Henrich Ručkay pred brankárom Lašákom Zdroj: SITA

TRENČÍN - Trenčín sa ujal vedenia v 11. minúte po Vaculínovej ekvilibristike pred bránkou, no hostia dokázali rýchlo zareagovať a zakrátko Hamrák vyrovnal. Veľkých šancí na oboch stranách veľa nebolo, na klzisku sa predovšetkým urputne bojovalo a útočné pokusy oboch ofenzív k úspechu neviedli.

Až v 38. minúte po skvelej Stümpelovej akcii vymietol pavučiny v trenčianskej bránke Tománek a Nitra viedla po dvoch tretinách v Trenčíe 2:1.

Náskok hostí spod Zobora zveľadil v úvode tretej tretiny Štumpf, ale Trenčania sa nevzdali a postupne prebrali iniciatívu. Tá im vyniesla vyrovnanie skóre po Troligovom šikovnom bekhende v 48. minúte a výstavnom kúsku Tomáša Klímu do horného rohu Kristanovej bránky o štyri minúty neskôr. Dramatické záverečné chvíle riadneho hracieho času rozhodnutie nepriniesli. V predĺžení následne neuspel hosťujúci Pupák v sólovom samostatnom nájazde na Lašáka.

V 64. minúte sa tak dostal k puku na ľavom kruhu Lintner a jeho strela prekĺzla do siete Kristana. Dukla vydrela tesné víťazstvo a prerušila sedemzápasovú sériu Nitry bez prehry.

Dukla Trenčín - HK Nitra 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Vaculin (Nemček), 48. Troliga (Kútny, M. Habšuda), 52. T. Klíma (Troliga), 64. R. Lintner (Troliga) - 14. M. Hamrák (Štumpf), 38. R. Tománek (Stümpel), 42. Štumpf (M. Bača, M. Hamrák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Nemčík (Trenčín) 10 min za zhodenie rukavíc pri šarvátke - M. Novák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 1363 divákov

Trenčín: J. Lašák - R. Lintner, M. Nemčík, Čerešňák, Ďurčo, Bagin, Pozník, M. Habšuda, Ryzák - Komínek, Rastislav Pavlikovský, M. Hlinka - D. Hudec, Troliga, Kútny - Palák, T. Klíma, O. Rusnák - L. Klíma, Nemček, Vaculin

HK Nitra: Kristan - D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, M. Novák, M. Bača, Vizváry - L. Novák, T. Chrenko, M. Kováčik - H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek - Štumpf, M. Hamrák, Bajtek - Piačka, Kmeč, Pupák

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Prvá tretina bola z našej strany dobrá, v tej druhej sme však poľavili a prestali dodržiavať dohodnuté taktické veci. Paradoxne nás nakopol až tretí gól v našej sieti, po ktorom hráči zistili, že bez emócií sa nedá uspieť. Podarilo sa nám preniesť pozitívnu energiu zo striedačky na ľad, čo prinieslo vyrovnanie. V predĺžení najskôr Lašák chytil súperov nájazd, potom sa nám podarilo rozhodnúť tento náročný duel pekným gólom. Vážim si, že hráči nezložili zbrane ani za nepriaznivého stavu a silného súpera dokázali zdolať."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Spočiatku vyrovnaný zápas sa nám podarilo doviesť k nášmu dvojgólovému vedeniu a takýto náskok by si v pohode hrajúce mužstvo malo udržať až do konca. Domáci si však v závere vynútili predĺženie, v ktorom sa nám nepodarilo rozhodnúť z nájazdu, pričom krátko nato sa Trenčanom podarilo streliť víťazný gól."

• Zdroj: TASR, SITA