Nový tréner Memphisu sa postaral o rozruch: Hru prerušil po 45 sekundách

Kevin Durant (35), Keyon Dooling (55) a Darrell Arthur (00)Kevin Durant (35), Keyon Dooling (55) a Darrell Arthur (00) Zdroj: SITA

SAN ANTONIO - Necelá minúta stačila Davidovi Joergerovi, aby sa pri svojom debute v pozícii hlavného trénera basketbalistov Memphisu postaral o rozruch.

V prvom stretnutí nového ročníka zámorskej NBA na palubovke San Antonia sa jeho zverenci ujali vedenia 2:0, no keď z ďalšej akcie inkasovali trojku, mladý kouč zareagoval nečakane - oddychovým časom. Vzal si ho už po 45 sekundách hry. Grizzlies prehrali predmetný duel 94:101, lebo pobabrali druhú štvrtinu (7:30).

Joerger postúpil na post hlavného trénera z pozície asistenta po odchode Lionela Hollinsa, s ktorým vedenie klubu napriek minulosezónnej účasti tímu vo finále Západnej konferencie nepredĺžilo kontrakt.

Viac o téme: NBA Tréner Memphis Pauza Out Time