Lašák vychytal triumf Trenčínu: Dukla pripravila Žiline tretiu prehru v rade

Maroš Mikoláš a Vladimír KútnyMaroš Mikoláš a Vladimír Kútny Zdroj: SITA

TRENČÍN - Už v 5. min domáci Nemček rozozvučal žŕdku žilinskej bránky a vo vyrovnanej prvej tretine so šancami na oboch stranách to bol Trenčín, ktorému sa podarilo otvoriť skóre zápasu. V 18. min sa pred bránou Žiliny najlepšie zorientoval Kútny a otvoril skóre zápasu.

Domáci na začiatku druhej časti po Rusnákovej dorážke zvýšili svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov, následný tlak však už nezužitkovali, naopak v 27. min Tomas z trestného strieľania znížil, čím vrátil snaživých Žilinčanov späť do hry.

Bojovné výkony oboch mužstiev aspoň trochu nahrádzali absenciu tvorivosti a pekných akcií, z čoho plynuli aj  šance na zmenu skóre v tretej tretiny. Domáci Troliga a hosťujúci Novák však trafili len žŕdky. Ani jeden z tímov sa nedokázal strelecky presadiť a tak zápas kulminoval až v závere. Hostia mali k dispozícii dve presilovky, ktoré však nevyužili a v 59. min Kútny poistil vydreté trenčianske víťazstvo peknou strelou do šibenice.

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Kútny (Róbert Petrovický, Rastislav Pavlikovský), 23. O. Rusnák (D. Hudec, Kútny), 59. Kútny (Rastislav Pavlikovský, R. Lintner) - 27. R. Tomas (tr. strieľanie)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Junek, Šefčík, 1085 divákov

Trenčín: J. Lašák - R. Lintner, Ryzák, Bagin, Čerešňák, M. Nemčík, Hatala - Kútny, Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický - Komínek, O. Rusnák, Troliga - Vaculín, F. Nemček, Palák - D. Hudec

Žilina: Mikoláš - Niník, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bajaník, Rúfus - D. Buc, Klouda, R. Tomas - F. Novák, Kalla, T. Varga - Macejka, Linet, Čavrk - Valášek

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Na tento zápas sme nastúpili s jediným cieľom, a to zvíťaziť a získať potrebný pokoj pred nadchádzajúcou prestávkou. Napriek tomu, že sme nastúpili v oklieštenej zostave, náš cieľ sme zvládli, čo ma, samozrejme, teší. Hoci viacerí hráči nastúpili so zvýšenou teplotou, celé mužstvo príkladne bojovalo a ukázalo v hre charakter i srdce. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ale mrzí ma inkasovaný gól z trestného strieľania počas našej presilovky, a aj to, že v závere zápasu sme urobili dve zbytočné technické chyby, ktoré sa nám v konečnom dôsledku mohli vypomstiť. Teraz máme desať dní na doliečenie chorôb a zranení a na dôkladnú prípravu na ďalšie zápasy, ktoré na nás čakajú v tejto vyrovnanej súťaži."

Jan Neliba (tréner Žiliny): "Na začiatku zápasu bol Trenčín jednoznačne lepší a my sme túto situáciu prežili len s prispením šťastia a zásluhou výborného výkonu nášho brankára. V druhej tretine náš tím strelil gól na 1:2, ale rozhodujúcim faktorom bolo asi to, že sme v závere zápasu nedokázali využiť presilovky, keď sme takmer minútu hrali piati proti trom. Opäť sa ukázalo, že extraliga je momentálne vyrovnaná a každý môže zdolať každého."

• Zdroj: TASR, SITA