Košice ďalším semifinalistom Slovnaft Cup-u: Ovládli aj odvetu východniarskeho derby

Ján Novák a Ján Hatok v súboji o loptuJán Novák a Ján Hatok v súboji o loptu Zdroj: SITA

KOŠICE - V prvom polčase videli diváci podpriemerné stretnutie bez jedinej šance. Zaujali len dve strely, v 26. min preveril Tofiloského hosťujúci Katona, v 35. min vyskúšal pozornosť Taliana domáci Novák.

Po polčase sa úroveň hry nezmenila. Obe mužstvá sa utápali v nepresnostiach a na ťažkom teréne prakticky nič neukázali. Dve príležitosti Leška na prešovskej a Haskiča na domácej strane skončili mimo troch žrdí. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí bez gólov, dvakrát udrel domáci Novák. V 83. min na druhý pokus prekonal brankára Taliana a o tri minúty neskôr po rýchlej akcii presnou strelou stanovil konečný výsledok.

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0) - prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil MFK Košice
Góly: 83. a 86. J. Novák, ŽK: 28. O. Diaby - 13. P. Lipták, 85. P. Petráš, rozhodovali: Chmura - Vorel, Kubačka, 2200 divákov

Košice: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár, Hovančík (76. P. Kavka) - J. Novák, Haskič (83. T. Kubík), Pačinda (74. Skvašík) - O. Diaby

Prešov: Talian - Papaj, P. Petráš, P. Jacko (55. J. Bartek), Hatok - P. Lipták, M. Poliaček - L. Hruška, Katona, D. Leško - Dolný

Radoslav Látal (tréner Košíc): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Náš výkon nebol optimálny. Sústredili sme sa na to, aby sme neinkasovali. Nepodarilo sa nám síce streliť gól do prestávky pre viacero pokazených prihrávok, no v závere predsa len prišli. Pre nás bol dôležitý postup, čo sme splnili."

Jozef Kostelník (tréner Prešova): "Prišli sme do Košíc znepríjemniť domácim postup. Myslím si, že sa nám to aj podarilo. Boli sme vyrovnaným súperom. Rozhodlo to, že domáci využili svoje šance, my nie. Gratulujem im k postupu."