Zlaté Moravce bližšie k pohárovému semifinále: Senica už vyrovnať nedokázala

Jan Kalabiška a Bolinha v súboji o loptuJan Kalabiška a Bolinha v súboji o loptu Zdroj: SITA

SENICA - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup-u na ihrisku FK Senica 2:1. Odveta je na programe v utorok 5. novembra o 16.30 h.

V prvom polčase prvého štvrťfinále Slovnaft Cup-u sa hralo vyrovnané stretnutie, hoci o niečo aktívnejším celkom smerom dopredu bol hosťujúci ViOn. V 11. minúte mali hostia veľkú možnosť na otvorenie skóre. Po dlhom pase sa za obranou ocitol sám pred Šullom Szabó, no brakára neprekonal, keď ten výborným zákrokom šancu zmaril. O malú chvíľu mali identickú možnosť aj Záhoráci. Po Kalabiškovom pase bol v gólovke Tsoumou, Kuciak ho však bravúrne vychytal. V 34. minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď sa pekne trafil do ľavej šibenice z 20 metrov Mazan. Nebezpečne ešte vyzerala štandardka hostí v 37. minúte, po ktorej nedosiahol na loptu v dobrej pozícii stopér Majerník.

V druhom polčase pokračovali Seničania v útlme, nevedeli sa presadiť v útoku. VioN-u sa podarilo dostať do dvojgólového vedenia v 59. minúte, keď Szabó z 20 metrov trafil k pravej žrdi. Seničania znížili na konečných 1:2 - po centri Diviša sa hlavou presadil Diarrassouba a loptu poslal k ľavej žrdi. Do konca zápasu sa už nič nestalo a tak ViOn udržal svoje vedenie.

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:1)
Góly: 70. Diarrassouba - 34. Mazan, 59. Szabó. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Kóňa, Brabec - Pintér, Sabo, 822 divákov

Senica: Šulla - Križko, Pavlík, Brabec, Čermák - Kóňa, Jirásek - Hiago, Zeman (70. Komara), Kalabiška (46. Diviš) - Tsoumou (56. Diarrassouba)

Zlaté Moravce: Kuciak – Candrák, P. Majerník, Pintér, Chren -  Sabo, Bolinha - Orávik, Babic (75. Obročník), Mazan (70. Pribula) - Szabó (83. Mihálik)

Eduard Pagáč (tréner Senice): "Z prvého polčasu som sklamaný. Absolútne sme si nepýtali loptu, hrali sme profesorsky. S každým súperom sa to vypomstí, nám sa to vypomstilo inkasovaným prvým gólom. V druhom polčase po inkasovanom góle sme sa presvedčili, že futbal vieme hrať. Súpera sme pritlačili, dokázali sme streliť kontaktný gól. Verím, že bude dôležitý v druhom polčase, ktorý nás čaká na ViOne."

Dušan Liba (tréner Moraviec): "Máme za sebou len polčas. Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Vypracovali sme si šance, nastrelili tyčku. Za snahu sme si zaslúžili vyhrať. Čaká nás však ešte druhý náročný polčas, pretože súper je veľmi kvalitný."