Myjave bojovný výkon doma nestačil: Trenčín ju porazil 3:1

Radosť futbalistov Trenčínu pri víťazstve nad MyjavouRadosť futbalistov Trenčínu pri víťazstve nad Myjavou Zdroj: SITA

MYJAVA - V zápase tabuľkových susedov sa diváci ešte poriadne nestihli usadiť a už videli gól. V 2. minúte sa domáci dostali do prečíslenia, Šulek odcentroval z ľavej strany a pred bránou voľný Urgela rozvlnil zblízka sieť – 1:0. Kontrovať mohli Trenčania akciou zo 7. minúty, Holúbek z kraja prihral Hajradinovičovi, ten zo 16 metrov prestrelil bránu. Vyrovnanie prišlo tak v 16. minúte, loptu z priameho kopu poslal do šestnástky Holúbek a Mišák hlavičkou prekoval vybehnutého Solničku – 1:1. O 5 minút neskôr sa hostia ujali vedenia, keď loptu dostal rozbehnutý William, vnikol do pokutového územia a strelou do protiľahlej strany usmernil loptu do siete – 1:2. Po polhodine sa snažil hlavičkou skorigovať skóre Šulek, Volešák bol pozorný. V 31. minúte došlo k zaváhaniu v myjavskej defenzíve, nevyužili ho Wiliam a následne ani Holúbek. V 35. minúte napriahol z priameho kopu z 25 metrov Mazáň, loptu smerujúcu do šibenice Solnička na dvakrát skrotil.

Úvod druhého dejstva priniesol hneď niekoľko zaujímavých situácií. V 47. minúte vznikol pred bránou hostí veľký závar, na konci ktorého mieril vedľa brány Daniel. O minútu Kukoľ vysunul Pekára a ten z uhla v dobrej šanci taktiež nezamieril medzi tri žrde. Odpoveďou hostí bola strela Mazáňa v 49. minúte, ktorá na mokrom teréne narobila Solničkovi problémy. O minútu nato na malom priestore v pokutovom území Myjavy bojovalo o loptu niekoľko hráčov, tá nakoniec prešla na voľného van Kessela a ten sa zblízka nemýlil – 1:3. V 67. minúte vyšla hosťom rýchla kontra, van Kessel dal na Williama, v poslednej chvíli jeho strelu ale zblokoval Častulín. V 74. minúte sa vo veľkej príležitosti "kopaničiarov" ocitol po rohu Pekár, ale zo 7 metrov prepálil bránu. O ďalších päť minút mohol domáce snaženie definitívne zmariť van Kessel, ale Solnička bol proti a vyrazil. V 90. minúte ešte pekne z hranice pokutového územia pálil Malec, Solnička peknou „robinzonádou“ vyrazil jeho pokus. Ten istý hráč následne ešte v nadstavenom čase po kontre opečiatkoval žrď. V bojovnom zápase sa  zrodilo víťazstvo Trenčína v Myjave 3:1.

Spartak Myjava – AS Trenčín 1:3 (1:2)
Góly: 2. Urgela – 16. Mišák, 21. William, 50. Van Kessel. Rozhodoval: Samotný. ŽK: Marček - Baez, 2038 divákov.

Myjava: Solnička – Kuračka, Černáček, Častulín, Lukšík – Šulek (81. Bruško), Marček, Pelegríni (46. Daniel), Kukoľ, Pekár – Urgela (71. Ferenčík)
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Mazáň – van Kessel (84. Mondek), Baez, Hajradinovič, Mišák (62. Malec), Holúbek – William (89. Bariš)

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Jednoznačne treba povedať, že Trenčín bol lepší. Mrzí nás, že sme dostali rýchly gól na 1:1 a potom na 2:1. Tam sme mali takú fázu, kde Trenčín nás predčil v konštruktivite všetkých hráčov, kde ešte máme rezervy na Trenčín. Nechceli hrať len vzadu, že budeme čakať, možno by sa nám niečo podarilo, ale aj tak by sme nejaký gól dostali. Zápas musel byť pre diváka dobrý, pre nášho smutnejší. Mrzia ma niektoré situácie, ktoré sme mohli zvládnuť lepšie v II. polčase, hlavne byť agresívnejší v dorážkach. Tak ako sme boli málo agresívni pred tretím gólom. Keď sme chceli so zápasom ešte niečo urobiť, vtedy mal Trenčín šance. Futbal hrá 11 ľudí a v tom boli Trenčania lepší. Vo väčšom počte hráčov futbalovejší. V tom bol dnes zásadný rozdiel."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Na ťažkom teréne to bol veľmi dobrý zápas z obidvoch strán pred fantastickým publikom. Bolo množstvo šancí na obidvoch stranách. Hral sa útočný futbal hore-dole. Po minulotýždňovom zaváhaní sme sa pripravovali, aby sme ten zápas zvládli. Je to pre nás vzpruha do ďalších zápasov. Chlapci pristúpili veľmi zodpovedne ku všetkým veciam, ktoré sme si pred zápasom povedali. Musím chlapcom poďakovať za vynikajúci výkon."