V regionálnom derby jasný priebeh i víťazstvo: Zlaté Moravce porazili Nitru

Michal Pintér z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) a brankár Dušan Perniš z FC Nitra (v strede) Michal Pintér z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) a brankár Dušan Perniš z FC Nitra (v strede) Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Tradičné regionálne derby prinieslo od úvodných minút otvorený ofenzívny futbal. Už vo 4. minúte Pavlendov prudký center do malého vápna nevedeli pretlačiť za Pernišov chrbát ani Szabó ani Pribula. Na opačnej strane sa v 8. minúte ocitol v dobrej streleckej príležitosti Kostelný, ale pozorný Kuciak jeho strelu z 8 m kryl.

V 18. minúte Szabó priťukol Orávikovi, ktorého delovka z hranice šestnástky presvišťala tesne vedľa pravej šibenice Pernišovej bránky. Prebiehala 23. minúta, Orávikov roh Chrapan hlavou predĺžil na Pintéra a ten z dvoch krokov otvoril gólové skóre stretnutia. V 40. minúte Szabóovu strelu z priameho kopu Perniš s istotou kryl. V závere 1. polčasu napriahol spoza šestnástky Chren, ale jeho strele chýbali decimetre.

Do 2. polčasu vstúpili domáci nátlakovo a vypracovali si dostatok streleckých príležitostí. V 50. minúte sa Obročník šikovne uvoľnil na hranici šestnástky a jeho prudkú strelu Perniš len s námahou vyrazil. Už o minútu Orávik rozohral štandardnú situáciu, Pintérova hlavička skončila na brvne Pernišovej brány, aby odrazenú loptu napálil Pribula pod brvno, Perniš ju však zázračne vytesnil na roh. Po hodine hry predviedli domáci parádnu akciu po osi Pribula - Pavlenda, Orávikovu tvrdú strelu z voleja vyrazil Perniš len pred seba a pohotový Chren zblízka upravil na 2:0. V 76. minúte prišla opäť pekná kombinácia Orávika s Pavlendom zakončená nepresnou strelou Bolinhu. Tlak domácich silnel a obrana hostí nevedela, kam skočiť. Skóre sa opäť menilo v 78. minúte, keď Pribula po Orávikovej prihrávke lišiacky prekonal Perniša na konečných a zaslúžených 3:0.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 3:0 (1:0)
Góly: 23. Pintér, 60. Chren, 78. Pribula. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Kemláge, Kostelný (obaja Nitra), 1040 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Chrapan, Pintér (69. Majerník), Chren - Obročník - Orávik, P. Sabo (82. Candrák), Bolinha, Pribuľa - L. Szabó (82. Bernáth)
FC Nitra: Perniš - Kolbas, Kostelný, Mičic, Hála - Kotrík - Kemláge (66. Boszorád), Šimončič, Čermák (66. Turčák), Šmehyl (46. Ševčík)- Cleber

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: "Bolo to derby, ktoré sme zobrali prestížne. Hráči išli na doraz, po dvoch prehrách prišlo víťazstvo. Nemalo by sa to, ale hráčom ďakujem za predvedený výkon. Pintér je momentálne v pohode, stúplo mu sebavedomie a z toho profituje."

Vladimír Koník, tréner Nitry: "Poviem pravdu, z našej strany nie je čo hodnotiť. Celý týždeň sa na niečo chystáme, avšak hneď pri prvom góle sme urobili chyby ako cez kopirák. Situácia v kabíne je veľmi zlá, výkon hráčov vrátane mňa je zahanbujúci, toto si Nitra nezaslúži."