MS V HOKEJI 2024 Najhorší zápas na šampionáte? Ramsay presne vie, kde sa stala chyba

Tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay Tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Keď sa v útrobách Ostravar Arény ozývali pokriky fanúšikov o otočení výsledku, na kocke svietil už stav 0:4 a azda ani nadšenci, ktorí to kričali, neverili tomu, že sa to môže stať.

Naopak, slovenskému tímu naplno verí tréner Craig Ramsay. Napriek vysokej prehre 1:6 so Švédskom vyzdvihol našich hokejistov a pred štvrťfinále s Kanadou ich povzbudil.

Ako spomenuli viacerí, tvrdú porážku treba hodiť za hlavu, v zápase totiž nešlo o nič. Švédi boli jasne na prvom mieste, Slováci mali po prehre Lotyšska s USA istotu vyraďovacej fázy.

Kanadský kouč vie, kde sa v záverečnom vystúpení B-skupiny stala chyba a kde hráči povolili, čo kvalitný tím okolo kapitána Erika Karlssona okamžite trestal. Šesť gólov v našej sieti je veľa a ak zopakujeme podobný výkon aj v Prahe, okamžite sa budeme porúčať na rodnú hrudu.

Ako by ste zhodnotili záverečné stretnutie základnej časti proti Švédsku?

"Nebol to zápas, v aký sme dúfali, ale mali sme skvelý začiatok. Snažili sme sa dostať do pásma a vytvorili sme si aj šance. Aj keď neboli veľké, ohrozili sme ich. Potom sme ale inkasovali pri vylúčení. Vrátili sme sa do zápasu, ale keď nám strelili tretí gól, odpadli sme.

Zranenie Pospíšila je hrozná vec, je veľmi dôležitou súčasťou tímu. Bolo to ťažké a potom každý začal hrať individuálne, nehrali sme ako tím. O tom je naša hra, o rýchlosti, agresivite a útoku. Švédi boli silný, ale my musíme nájsť spôsob, ako sa vrátiť k našej hre."

Bol to najhorší zápas Slovenska na tomto šampionáte?

"Ja si myslím, že v každom zápase sme mohli vyhrať. Dnes sme opustili náš systém a prestali sme hrať slovenský hokej.

Na druhú stranu, súperovi patrí uznanie, majú skvelých hokejistov. Robili veci, ktoré by som čakal od svojich zverencov - získali puk, dokázali ho udržať a strieľali. To sú veci, na ktorých musíme pracovať. Navyše, keď sme začali prehrávať, stratili sme energiu."

Napriek prehre sme postúpili do štvrťfinále a cieľ je splnený. Ste spokojný?

"Ja nie som nikdy spokojný, ale toto je veľká príležitosť. Budeme hrať proti Kanade a všetci ju budú favorizovať. My vieme hrať dobrý hokej a verím, že to zopakujeme. Ak sa budeme sústrediť na našu hru, vieme zdolať kohokoľvek.

Keď si spomeniete, Kanada nad nami v Košiciach zvíťazila gólom v posledných sekundách. To bol skvelý zápas a teraz musíme odohrať rovnaký."

Pre vás, rodáka z Kanady, to bude špeciálny zápas?

"Bude. Ale ja sa nepozerám na súpera, iba na nás. Majú skvelých hráčov, ale ako som už povedal, my musíme hrať náš systém - vybojovať puk, udržať ho, strieľať a útočiť. Máme šancu uspieť aj proti Kanade."

Môže nám vo štvrťfinále pomôcť to, že hráme lepšie, keď sme outsideri?

"Nemyslím si. Celé je to o tom, aby sme sa držali našej hry. Švédi nám to nedovolili a výsledok je jasný. Dnes sme nehrali ako tím, ale ako jednotlivci. Musíme sa proti Kanade vrátiť k slovenskému hokeju."

Na turnaji máme najhoršie presilové hry. Ako sa dajú zlepšiť?

"Proti Švédom sme mali dobré presilovky, hráčov musím pochváliť. Strieľali sme, ale nepodarilo sa nám skórovať a to sa jednoducho stáva. Oni našli spôsob, ako nás dostať pod tlak a my sme na to nevedeli reagovať. Verím, že si to chlapci uvedomia a zlepšíme to."

Mali by hráči zahodiť tento zápas za hlavu?

"Ja som už tak urobil (smiech). Nikdy sa nepozerám do minulosti a ani ďaleko do budúcnosti. Vždy sa pripravujem len na najbližší zápas a to je naozaj to, na čom záleží. Čo sa stalo v zápase proti Švédsku, nič neznamená. Máme pred sebou veľkú príležitosť, ktorú sa budeme snažiť využiť."

FutbalTour Cestujte za športom s FutbalTour Zdroj: FutbalTour

Na štvrťfinále sa presúvate do Prahy. Tešíte sa na to?

"Je to krásne mesto a ja sa teším, ale nebudeme mať veľa času. Čaká nás veľmi veľa práce za veľmi krátky čas. Na inom štadióne budeme mať možno aj oj trochu viac šťastia (úsmev)."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

Viac o téme: Slovensko Craig Ramsay MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy