Náhoda a krehké šťastie: Všetci vidia, že Slovan stojí na vratkých nohách

Juraj Mikúš pred bránkou JugryJuraj Mikúš pred bránkou Jugry Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Včerajší zápas hokejového klubu Slovan Bratislava priniesol domácim zisk dvoch bodov, fanúšikovia sa ale nevedia rozhodnúť, komu pripísať zásluhy. Niet sa čo diviť, veď Slovan využil až piatu presilovku, aj to v čase, keď už prehrával o dva góly.

Už v 11. minúte udreli hostia. Po parádnej individuálnej akcii sa presadil Buľanskij. Jugra si poistila náskok v 26. minúte, keď sa Žukov presadil dokonca pri oslabení. V 44. minúte už domáci znížili vďaka presilovkovej strele Miklíka a dve minúty pred koncom riadneho času sa im podarilo aj vyrovnať zásluhou Mojžíša.

To sú fakty zo stretnutia s Jugrou Chanty-Mansijsk, ktorú Slovan s veľkou dávkou šťastia porazil 3:2 po góle Netíka v samostatných nájazdoch. Chýbajúcu formu celého tímu si okrem fanúšikov a divákov v Slovnaft aréne priznávajú aj hráči či tréner.

"Súper bol veľmi efektívny a z mála šancí sa dostal do dvojgólového vedenia. Aj za nepriaznivého stavu sme bojovali ďalej a verili vo víťazstvo. Tieto vlastnosti nám zabezpečili zaslúžené víťazstvo. Nespokojní môžeme byť len s malým dôrazom," opatrne komentoval hru Rostislav Čada.

Aj samotní hokejisti cítia nedostatky: "V úvode duelu nám to tam nepadalo. Ak by sme tam dali gól, vyzeralo by to inak. Mali sme šance počas celého zápasu, ale dorážky nám nešli," zdôraznil obranca Tomáš Mojžíš, ktorý strelil vyrovnávajúci gól na 2:2.

Tomáš Netík sa nebál pomenovať situáciu otvorene: "Mali sme mnoho šancí, keď pred nami bola prázdna bránka. Z toho musíme dávať góly."

Z výrokov vyplýva, že nielen pozorní fanúšikovia, ale aj hráči a kouč si uvedomujú, aké krehké včerajšie víťazstvo bolo. Spolu s tým sa však vynára otázka, čo spraviť pre zlepšenie? Niektorí tvrdia, že stačí odvážnejšia hra, iní si myslia, že v tíme chýba fyzická zdatnosť a kondícia. Odpovede kompetentní zatiaľ nepriniesli.

Viac o téme: KHL Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, SITA