Slovan predviedol famózny obrat: Netík v nájazdoch rozhodol drámu s Jugrou

Branko Radivojevič a Milan Bartovič bojujú pred bránkou JugryBranko Radivojevič a Milan Bartovič bojujú pred bránkou Jugry Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali tretí blok domácich zápasov v prebiehajúcej sezóne KHL stredajšou výhrou na ľade Slovnaft arény nad Jugrou Chanty-Mansijsk 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Zverenci trénera Rostislava Čadu síce začali aktívne, no svoje šance nedokázali pretaviť na úvodný gól a tak v 11. minúte udreli hostia. Po parádnej individuálnej akcii sa presadil Buľanskij. Jugra si poistila náskok v 26. minúte, keď sa Žukov presadil dokonca pri oslabení. Slovan síce odpovedal počas následnej presilovky, no rozhodcovia gól neuznali, keďže puk išiel do siete od jednej z domácich korčúľ. V 44. minúte už domáci znížili vďaka presilovkovej strele Miklíka a dve minúty pred koncom riadneho času sa im podarilo aj vyrovnať zásluhou Mojžíša. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Netík.

"Belasí" sa najbližšie predstavia opäť doma v piatok 15. novembra o 19.00 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg. O dva dni neskôr si zmerajú sily s Barysom Astana a domácu šnúru ukončia v utorok 19. novembra duelom s Avangardom Omsk.

Slovan začal od úvodu veľmi aktívne. Radivojevič sa už po 20 sekundách natlačil pred Biriukova, pri zakončení ho jeden z obrancov hostí fauloval a "belasí" hrali presilovku. Tá im však vôbec nevyšla, keďže sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. Po niekoľkých pološanciach mal dobrú príležitosť Hudáček, ktorý sa dostal k zakončeniu spoza bránky, no ani na dvakrát Biriukova neprekonal. Nasledovala ďalšia presilovka domácich, počas ktorej zavreli súpera a stupňovali tlak, gól však nevyťažili. V 11. minúte sa hostia dostali prvýkrát na dlhšie pred Janusa a hneď z toho bol vedúci gól po parádnej individuálnej akcii Buľanskeho. Útočník hostí si nakorčuľoval spoza bránky, blafákom si položil Janusa a rutinérsky zakončil - 0:1. Slovan mohol vyrovnať, keď unikli Bartovič s Radivojevičom. Kapitán "belasých" zatiahol puk pred bránku a naservíroval ho svojmu kolegovi z útoku, no ten v čistej gólovej pozícii netrafil.

Po niekoľkých hluchých minútach v úvode druhej tretiny prišla ďalšia presilovka domácich, no dopadla najhoršie ako mohla. Slovan počas nej ani raz nevystrelil, naopak jeho hráči v závere pokazili rozohrávku, poslali do úniku dvojicu Smoleňák, Žukov a druhý menovaný rozvlnil sieť za Janusovým chrbtom - 0:2. V 30. minúte prihral Bartovič spoza bránky na Radivojeviča, no ten sám pred Biriukovom opäť netrafil odkrytú bránku. O minútu neskôr pri ďalšej početnej výhode už skončil puk v Biriukovej sieti, no rozhodcovia po konzultácii gól neuznali, pretože ho tam mal kopnúť jeden z domácich hráčov. Ďalšie minúty priniesli nie príliš atraktívny hokej, hralo sa najmä v strednom pásme a na oboch stranách bolo veľa nepresností.

Slovan sa dočkal gólu až na začiatku tretieho dejstva, keď využil v poradí svoju piatu presilovku. Miklík si spoza bránky nakorčuľoval na ľavý kruh a strelou švihom prekonal Biriukova - 1:2. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, keď Bartovič obkrúžil bránku a poslal puk na Hudáčka, no ten tiesnený obrancom ani na dvakrát nedostal puk do odkrytej siete. "Belasým" sa to nakoniec podarilo až v 58. minúte, keď sa Mojžíš zbavil dvoch obrancov a bekhendom poslal puk k žŕdke - 2:2. Slovan sa nakoniec dočkal víťazstva, o ktorom rozhodol v samostatných nájazdoch Netík.

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 44. Miklík (Vondrka, Škoula), 58. Mojžíš (Štajnoch), rozh. nájazd: Netík - 11. Buľanskij, 26. Žukov (Smoleňák, Šefer). Rozhodcovia: Karabanov, Safiullov - Kučava, Novikov, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 9731 divákov.

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - Daňo, Šťastný, Hudáček - Matoušek, T. Mikúš

Jugra Chanty-Mansijsk: Biriukov - Šefer, Chvostov, Pepeľajev, Trončinský, Sokolov, Starosta, Ďakov - Chlyncev, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Jacenko, Buľanskij - Plotnikov, Krysanov, Gusev - Petrov

Rostislav Čada (trénera Slovana): "Súper bol dnes veľmi efektívny a z mála šancí sa dostal do dvojgólového vedenia. Aj za nepriaznivého stavu sme bojovali ďalej a verili vo víťazstvo. Tieto vlastnosti nám zabezpečili zaslúžené víťazstvo. Nespokojní môžeme byť len s malým dôrazom."

Oleg Davydov (tréner Jugry Chanty-Mansijsk): "Dnes sme dobre bojovali, brankár Biriukov predviedol dobrý výkon. Trochu nám chýbali fyzické a morálne sily."

Tomáš Mojžíš (obranca Slovana, autor vyrovnávajúceho gólu na 2:2): "V úvode duelu nám to tam nepadalo. Ak by sme tam dali gól, vyzeralo by to inak. Mali sme šance počas celého zápasu, ale dorážky nám nešli. Som rád, že sme získali dva body, pretože sme makali počas celého stretnutia."

Tomáš Netík (útočník Slovana, autor víťazného nájazdu): "Mali sme mnoho šancí, keď pred nami bola prázdna bránka. Z toho musíme dávať góly. Získali sme dva body po dobrom výkone."

Mário Bližňák, útočník Slovana: "Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých sedem-osem minút sme si vytvorili niekoľko šancí, mohli sme dať jeden-dva góly a bol by pokoj. Spravili sme však jednu chybu a dostali sme gól. Pred druhou tretinou sme si v šatni povedali, že dáme jeden gól a musí sa to zlomiť. Tak sa aj stalo. vytvorili sme si tlak a vyrovnali. Sme radi za tie dva body."

• Zdroj: TASR, SITA