Martin v Sao Paule stratil šancu na postup: Volandri mu uštedril kanára

Filippo Volandri s Andrejom Martinom stratil len štyri hryFilippo Volandri s Andrejom Martinom stratil len štyri hry Zdroj: challengerfinals.com.br

SAO PAULO - Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako siedmy prehral vo štvrtkovom stretnutí v základnej Žltej skupine na koncoročnom šampionáte ATP Challenger Tour Finals v brazílskom Sao Paule (dotácia 220 000 USD, antuka vonku v areáli Sociedade Harmonia de Tenis) s Talianom Filippom Volandrim, dvojkou turnaja, za 68 minút 0:6, 4:6.

Už nemá šancu postúpiť do sobotňajšieho semifinále. Rozhodol o tom druhý zápas tohto dňa, v ktorom Kolumbijčan Alejandro González zdolal Holanďana Jesseho Hutu Galunga za 118 minút 6:3, 2:6, 6:4 a zaistil si prienik do vyraďovacej fázy z prvej priečky v tabuľke. Druhým postupujúcim bude víťaz piatkovej konfrontácii Hutu Galunga s Volandrim.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan A. Martin, momentálne 126. vo svetovom rebríčku, sa dostal zo zdanlivo nezvratného manka 0:6, 0:4 na 3:4 bez brejku v druhej časti, lenže potom znova prišiel o servis. Okamžite to síce vykompenzoval znížením na 4:5, skúsený 32-ročný Volandri, 90. v renkingu, sa však ešte raz presadil na returne. Daviscupového reprezentanta SR zdolal už tretí raz v tejto sezóne.

Vo štvrtok sa ešte uskutočnia stretnutia v Zelenej skupine: Adrian Ungur (Rum.-6) - Guilherme Clezar (Braz.-8) a Teimuraz Gabašvili (Rus.-1) - Oleksandr Nedoviesov (Ukr.-3)

Za celkový triumf bez prehry v skupine získa šampión 125 bodov do svetového rebríčka a prémiu 91 200 USD. Prvé dva ročníky challengerových Masters v juhoamerickom dejisku sa konali na tvrdom povrchu pod strechou. Na premiére tohto podujatia predvlani v hale Ginásio do Ibirapuera štartoval Martin Kližan a prehral všetky tri zápasy. Titul vtedy získal Nemec Cedrik-Marcel Stebe, minulý rok sa radoval Argentínčan Guido Pella.

Filippo Volandri (Tal.-2) - Andrej Martin (SR-7) 6:0, 6:4
Alejandro González (Kol.-5) - Jesse Huta Galung (Hol.-4) 6:3, 2:6, 6:4