VIDEO Zrodila sa strelecká hviezda: Tento zberač rekordov zahanbuje spoluhráčov

Jack Taylor motá hlavu aj zahraničným médiám.Jack Taylor motá hlavu aj zahraničným médiám. Zdroj: latimes.com

IOWA - Americký basketbalista Jack Taylor druhýkrát za rok nastrieľal v zápase vysokoškolskej súťaže NCAA viac než sto bodov. Dvadsaťtriročný rozohrávač z Grinnell College dosiahol v nedeľňajšom víťaznom stretnutí III. divízie NCAA (National Collegiate Athletic Association, pozn.) proti Crossroads (173:123) 109 bodov.

Až 53 z nich padlo za prvých deväť minút druhého polčasu. Celkovo premenil 24 zo 48 trojkových pokusov, 35 zo 70 striel z hry a 15 zo 17 trestných hodov. A to má mladík z Lakeside v Kalifornii iba 178 centimetrov.

Vlani 20. novembra 138 bodmi stanovil rekord v dejinách vysokoškolských súťaží v USA. "Takisto ako pred rokom, ani teraz by sa mi to nepodarilo bez pomoci spoluhráčov. Snímam pred nimi klobúk. Bol to skutočne tímový výkon," poznamenal Taylor.

Viac o téme: Basketbal Jack Taylor Talent