Zaujímavý päťgólový duel v Trnave: Tri pokutové kopy a dve červené karty ViOn-u

Radoslav Ciprys a Michal Obročník v súboji o loptuRadoslav Ciprys a Michal Obročník v súboji o loptu Zdroj: SITA

TRNAVA - Bojovne naladený Spartak hneď od úvodu aktívnou a kombinačnou hrou zamestnával defenzívu hostí, za ktorou stál pozorný M. Kuciak. V 10. min sa po peknej akcii dostal na dostrel J. Chovanec, ale jeho pokus letel tesne vedľa. Vzápätí ten istý hráč mieril len do gólmana Kuciaka.

V 35. min na center K. Kuzmu najvyššie vyskočil Banovič, ale jeho hlavičku zneškodnil gólman ViOn-u. Tesne pred polčasovou prestávkou sa pokúsil o gólové zakončenie "nožnicami" E. Sabo, no jeho pokus vyrazil Kuciak a pred dobiehajúcim Vlaskom zachránil obranca Chrappan.

V 47. min Kuzma zahrával priamy kop a jeho strela sa od pravej žrde Kuciaka odrazila za bránkovú čiaru - 1:0. V 62. min prenikajúceho Nworaha zastavil v šestnástke Chrappan a rozhodca Horváth ukázal na biely bod. Narodeninový oslávenec 22-ročný E. Sabo pridal gólovú poistku - 2:0. V 68. min centrovanú loptu v pokutovom území zachytil P. Sabo, jeho prečin arbiter ocenil žltou kartou a Vlasko z bieleho bodu gólom na 3:0. V 66. min sa striedajúci Mikovič prezentoval razantnou prízemnou strelou, ale Kuciak bol na mieste. V 80. min strelu P. Mazana zastavil rukou R. Procházka a Pribula z jedenástky znížil na 3:1. V 85. min oslabení sa hostia zmobilizovali, centrovanú loptu nekrytý Obročník hlavičkoval na konečných 3:2.

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (0:0)
Góly: 47. K. Kuzma, 52. E. Sabo (z pok. kopu), 68. Vlasko (z pok. kopu) - 80. Pribula (z pok. kopu), 85. Obročník, ŽK: 71. J. Chovanec, 80. R. Procházka, 83. Banovič - 45. Obročník, 62. P. Mazan, 66. L. Szabó, 68. M. Kuciak, 74. Chrappan, ČK: 83. Chrappan (obaja Zlaté Moravce) po druhej ŽK, 90.+ Pavlenda, rozhodovali: Horváth - Somoláni, Kubačka, 2627 divákov

Trnava: Strapák - E. Sabo, Janečka, Banovič, Ciprys - Schranz (66. Štepanovský), K. Kuzma, R. Procházka, J. Chovanec (73. Mikovič) - Nworah (61. Hodek), Vlasko

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Chren, Chrappan, M. Pintér, Pavlenda - Pribula, Obročník, Bolinha (58. P. Mazan), P. Sabo (88. Pavol Majerník), Orávik - L. Szabó (79. Ľ. Bernáth)

Juraj Jarábek tréner Trnavy: "Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali. V prvom polčase sme si nevypracovali vyloženú šancu, ale v druhom nám vyšiel úvod a po 20 minútach sme vyhrávali 3:0. Potom však chlapci pre mňa nepochopiteľne prestali hrať a v závere sme sa báli o výsledok. V zápase boli odpískané tri penalty, ktoré podľa mňa všetky sedeli. Stretnutie bolo dokonca zaujímavé a napínavé. Máme 27 bodov, s čím sme pred začiatkom nepočítali, a preto je u nás spokojnosť."

Branislav Mráz, asistent trénera Zlatých Moraviec: "Zápas nám nevyšiel. V prvom polčase sme podali slabý výkon a hráči urobili veľa chýb. Domácim vyšiel vstup do 2. polčasu, no my za stavu 3:0 sme sa vrátili do zápasu a dokonca sme mohli v závere aj vyrovnať. Víťazstvo domácich považujem za zaslúžené."