Nitra sa dočkala druhej ligovej výhry: Bagi a Cleber rozhodli o triumfe nad Bystricou

Silva Nascimento Cleber a Patrik Vajda v súboji o loptuSilva Nascimento Cleber a Patrik Vajda v súboji o loptu Zdroj: SITA

NITRA - Prvý pokus na bránu zaznamenali hostia, Marcinova hlavička však Pernišovi problémy nenarobila. Nitra odpovedala gólom Bagiho v 11. minúte, ktorý dorážal loptu do siete po predchádzajúcom brvne Kostelného. O tri minúty sa na druhej strane dostal do koncovky Považanec, domáci brankár bol však pozorný.

Ďalšiu nitriansku možnosť na skórovanie mal Cleber, jeho krížna strela si však cestu do brány nenašla. Peknú akciu následne potiahol Boszorád, no zakončenie Kolbasa bolo opäť nepresné. V 38. minúte po rohu hlavičkoval Bystričan Vajda, avšak lopta letela len do rúk brankára Nitry Perniša. Druhú sľubnú šancu mal v 44. minúte Ševčík, z otočky tesne minul bystrickú bránu a prvý polčas vyhrali domáci 1:0.

Krátko po zmene už Nitra vyhrávala o dva góly, keď po dlhom výkope Perniša sa k lopte dostal Cleber, obišiel následne aj brankára hostí a skóroval do prázdnej brány. V 63. minúte mohli hostia znížiť, Jurčova koncovka zblízka bola zblokovaná na roh a po ňom Vajda hlavičkoval do žrde. O tri minúty na opačnej strane dobrú príležitosť Clebera vyrazil Boroš na roh. Následne sa dvomi kvalitnými strelami prezentovali Bystričania, Peňašku vychytal Perniš a Považanec tesne minul. Festival striel pokračoval aj naďalej. Na strane Nitry pálil z prvej Kotrík, za Bystricu postupne Ľupták, Slančík do spojnice a prudko z uhla Jurčo. V 89. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Turňa, "vojaci" prehrali pod Zoborom 0:2.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: 11. Bagi, 49. Cleber. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Boszorád, Šimončič - Savič, Turňa, ČK: 89. Turňa (B. Bystrica), 536 divákov.

FC Nitra: Perniš - Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála - Bagi, Kotrík (90.+1 Urblík) - Boszorád, Turčák, Cleber - Ševčík (82. Vestenický)

Dukla Banská Bystrica: Boroš - Vajda, Nosko, Teixeira, Slančík (87. Šovčík) - Ľupták, Savič (56. Peňaška) - Turňa, Marcin (46. Chrien), Považanec - Jurčo

Vladimír Koník (tréner Nitry): "Na víťazstvo sme dlho čakali. Počas reprezentačnej prestávky hráči dobre pracovali a tušil som, že úspech môže prísť. Dali sme prvý gól a nabádal som mužstvo, aby pokračovalo v aktivite. Boli tam aj dalšie šance, ktoré vyplývali z toho, že sa Banská Bystrica snažila vrátiť do zápasu."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Dnes vo výkone nášho tímu chýbala emócia a chuť pobiť sa o výsledok. Domácich sme ľahko pustili do vedenia. Ťažko sa to potom proti bojovnejšiemu mužstvu v druhom polčase otáča. Nejaké náznaky šancí sme však mali."

• Zdroj: TASR, SITA