VIDEO Ruská hviezda Detroitu otrasená: Daciuk schytal od Cowena lakeť do hlavy!

Pavel Daciuk v dueli s OttawouPavel Daciuk v dueli s Ottawou Zdroj: bleacherreport.com

DETROIT - Ruský hokejista v službách Detroitu Pavel Daciuk nedohral sobotňajší domáci súboj NHL s Ottawou (2:4). Elitný stredný útočník Red Wings inkasoval necelých osem minút pred koncom tretej tretiny úder lakťom od obrancu hostí Jareda Cowena.

Otrasený odohral ešte tri krátke striedania, ale dve minúty pred koncom už zamieril predčasne do šatne. Vedenie Detroitu vydalo vyhlásenie, že 35-ročný Daciuk má príznaky otrasu mozgu a radšej vynechá nedeľňajší súboj na ľade Buffala.

"Necháme ho oddychovať, lebo po zápase sa necítil najlepšie. Všetci sme videli ten úder do jeho hlavy. Určite to nebolo v poriadku. Uvidíme, čo v jeho prípade prinesú najbližšie dni, a podľa toho sa zariadime. Budeme trpezliví," povedal generálny manažér Detroitu Ken Holland pre server MLive.com.

Daciuk je momentálne s 23 bodmi a 12 gólmi druhý najproduktívnejší hráč Red Wings po Henrikovi Zetterbergovi. V tabuľke kanadského bodovania NHL mu patrí 17. miesto, medzi strelcami figuruje na konci prvej desiatky.