Slovan potvrdil pozíciu lídra: Vittek a Žofčák zariadili víťazstvo nad Žilinou

Róbert Vittek a Juraj Halenár oslavujú gól do siete ŽilinyRóbert Vittek a Juraj Halenár oslavujú gól do siete Žiliny Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 18. kola Corgoň ligy na Pasienkoch nad MŠK Žilina 2:1. Úradujúci majster tak má na čele ligovej súťaže šesťbodový náskok pred druhým tímom AS Trenčín.

Na rozmočenom a klzkom teréne nedokázalo ani jedno mužstvo podržať dlhšie loptu na svojich kopačkách. Napriek tomu boli domáci bližšie ku gólu. Grendelovu strelu spoza šestnástky vyrazil Krnáč  do autu a brankár Žiliny sa prezentoval pohotovou robinsonádou pri hlavičke Gorosista. V 12. minúte sa po spätnej prihrávke od Milinkoviča objavil v stopercentnej gólovej šanci Niňaj, ale mieril tesne vedľa žrde. Po polhodine hry však Halenár uvoľnil Vitteka a ten obstrelil vybiehajúceho Krnáča - 1:0. Pre Vitteka to bol siedmy gól v sezóne. Hostia, ktorí pohrozili len strelou Jeliča, sa však v záveru  polčasu dočkali. Priamy kop z 20 m zakrútil k žrdi Paur a bolo vyrovnané.

Krátko po zmene strán sa však opäť menilo aj skóre. Milinkovičovu strelu Krnáč ešte vyrazil, ale na dorážku Žofčáka už nestačil - 2:1. Žilinčania sa však nevzdali a s pribúdajúcimi minútami boli stále aktívnejší. Po dvoch streleckých pokusoch vyzval Mabouka spätnou prihrávkou na skórovanie Škvarku, ale ten z gólovej parkety netrafil bránu. Hostia sa síce snažili až do záverečných minút, ale gól znamenajúci deľbu bodov už nedali.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 30. Vittek, 47. Žofčák - 45. Paur. Rozhodoval: Kráľovič, 863 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Kolčák (53. Jakúbek) , Grendel (63. Mészáros) - Žofčák, Halenár, Milinkovič (78.Soumah) - Vittek

Žilina: Krnáč - Mabouka, Vavro, Perexta, Nunes - Pečovský - Majtán (88. Káčer), Paur (77. Guba), Škvarka (88. Klec), Mihalík - Jelič

Jozef Valovič (tréner Slovana): "V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, vypracovali sme si niekoľko sľubných gólových príležitostí, napríklad Braňo Niňaj netrafil z piatich metrov prázdnu bránku. Hostia boli v našom pokutovom území až v 45. min a Paur peknou strelou vyrovnal. Ako sme si nechali streliť gól v závere prvého polčasu, tak nám ideálne vyšiel úvod druhej polovici zápasu vďaka čomu sme sa dostali do vedenia. Bojovali sme na ťažkom teréne a súper využíval aj silný vietor. Keďže sme viac technické mužstvo, som rád, že sme toto stretnutie zvládli. Vyhrali sme ho vďaka disciplíne a chlapci ukázali aj na tomto teréne, že za farby Slovana dokážu bojovať. Víťazstvo sme ubránili a zaslúžene máme tri"

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Videli sme solídny výkon na ťažkom teréne a s kvalitným súperom. V prvom polčase to bola vyrovnaná partia, hoci Slovan sa ujal vedenia, nám sa podarilo vyrovnať v 44. min čo bolo veľkým povzbudením a dobrým impulzom do ďalšej hry pre mojich zverencov. Škoda, že sme nezachytili úvod druhého polčasu, pretože sme počas neho boli lepším mužstvom. Slovan je však veľmi skúseným súperom, dosiahol dva góly, kým mi iba jeden. Preto nemáme ani bod z tohto stretnutia, hoci chlapci by si ho za predvedený výkon určite zaslúžili. Gratulujem Slovanu k tomuto víťazstvu."