Leverkusen doma s debaklom od Manchestru United, zastrieľal si aj Šachtar

Hráči Manchestru United rozbili LeverkusenHráči Manchestru United rozbili Leverkusen Zdroj: SITA

MANCHESTER - V stredajšom programe 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2013/2014 si postup do vyraďovacej časti súťaže vybojovali futbalisti Manchestru United, Paríža St. Germain aj Realu Madrid.

"Červení diabli" vykročil za postupom v 22. minúte. Leverkusen stratil loptu v strede poľa, Giggs rozohral rýchly protiútok a po šikovnom centri Rooneyho sa presadil v sklze Valencia - 1:0. O osem minút neskôr viedli hostia už dvojgólovým rozdielom, Rooneyho center si zrazil do vlastnej siete obranca Emir Spahič. Leverkusen nastúpil do druhého polčasu s odhodlaním zvrátiť nepriaznivé skóre, no nedokázal sa presadiť proti dobre organizovanej obrane United a tak hrozil iba zo štandardiek. Naopak, v obrane kopil jednu chybu za druhou a tak v 66. minúte udreli opäť hostia a Jonny Evans definitívne rozhodol o triumfe a postupe Manchestru. V závere dokonali debakel 5:0 Chris Smalling a Nani.

V druhom stretnutí A-skupiny zvíťazil Šachtar Doneck nad Realom Sociedad San Sebastian vysoko 4:0 a s ôsmimi bodmi sa vyšplhal na druhú priečku tabuľky za Manchester. O góly ukrajinského tímu sa postarali Adriano, Teixeira a dvakrát Douglas.

Bayer Leverkusen - Manchester United 0:5 (0:2)
Góly: 22. Valencia, 30. Spahič (vl.), 66. Evans, 77. Smalling, 88. Nani. Rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Šachtar Doneck - Real S. San Sebastian 4:0 (1:0)
Góly: 37. Adriano, 48. Teixeira, 68. a 87. Douglas. Rozhodoval: Olegario Benquerenca (Port.)