Žilinská nemohúcnosť pokračuje: O hladkom triumfe Dukly rozhodla druhá tretina

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Pod Dubňom sa od prvých sekúnd hral hokej typický pre mužstvá z dolných pozícií tabuľky. Oba tímy produkovali množstvo nepresností a len sporadicky ohrozovali súperovho brankára.

Diváci videli celkovo päť presilových hier, ale ani v jednej si hráči nedokázali vypracovať súvislý tlak. Najväčšiu šancu v prvom dejstve mal v 14. minúte hosťujúci Hudec, ktorý sa po chybe žilinskej obrany dostal do samostatného úniku, ale zblízka minul Mikolášovu bránu.

Začiatok prostrednej časti sa niesol v podobnom duchu ako celá prvá tretina, ale od polovice duelu spustili hostia zdrvujúcu kanonádu a štyrmi gólmi prakticky rozhodli o osude stretnutia. Skóre otvoril po prihrávke Mikulu Troliga. O malú chvíľu rozohrali Trenčania akciu v presilovej hre, Mikula opäť v pozícii nahrávača našiel nekrytého Novajovského a ten nemal problém doklepnúť puk do siete. V 33. minúte žilinská obrana nechala medzi kruhmi voľného Nemčeka, ktorý z otočky tretíkrát prekonal Mikoláša. Tragikomédiu domácich v druhom dejstve zavŕšil Mikula a zvýšil na 4:0.

V záverečnej tretine sa zápas už len dohrával. Trenčania bez problémov kontrolovali priebeh duelu a domáci sa márne pokúšali streliť aspoň čestný gól. Najväčšiu možnosť mal v 49. minúte Tomas, ale jeho samostatný únik Lašák zlikvidoval. Hostia si tak v šesťbodovom zápase pripísali dôležité víťazstvo a svojmu dnešnému súperovi odskočili na rozdiel štyroch bodov.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Góly: 28. Troliga (O. Mikula, Čerešňák), 31. Novajovský (O. Mikula, T. Klíma), 33. F. Nemček (T. Klíma, M. Toman), 35. O. Mikula (Čerešňák, F. Nemček)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Bundil - Smerek, Snášel, 850 divákov

Žilina: Mikoláš - Rúfus, Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Leško, Niník - A. Lipovský, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Linet, T. Varga - Drevenák, Valášek, Kalla - F. Macejka, Schroner, Čavrk

Trenčín: J. Lašák - M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, E. Bagin - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, T. Klíma - M. Toman, F. Nemček, Šišovský - D. Hudec, P. Stantien, Buliš

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): "Chceli sme vstúpiť do zápasu aktívne. Žiaľ, boli sme dvakrát vylúčení, čo svedčilo o našej nedisciplinovanosti. V druhej tretine sme pustili súpera do prečíslania a v krátkom slede sme inkasovali tri góly. Mužstvo momentálne nie je na tom po psychickej stránke tak dobre, aby podobný stav zvrátilo."

Milan Staš (tréner Trenčína): "Vedeli sme, že Žilina má v nohách štvrtkový zápas. Od začiatku sme boli aktívni, mali sme šance, pri presilovkách sme však boli jaloví. V druhej tretine sme boli efektívni v streľbe a za stavu 4:0 sme už iba dohrávali. Potešila ma nula na konte inkasovaných gólov Lašáka, som spokojný s hrou aj výsledkom."

• Zdroj: TASR, SITA