VIDEO Bayern zavŕšil extrémne úspešný rok: V Maroku získal piatu tohtoročnú trofej

Thiago Alcantara so spoluhráčmi oslavuje gól BayernuThiago Alcantara so spoluhráčmi oslavuje gól Bayernu Zdroj: SITA

MARRÁKEŠ - Futbalisti Bayernu Mníchov sa stali víťazmi majstrovstiev sveta klubov v Maroku. "Bavori" zvíťazili v sobotňajšom finále podujatia, na ktorom štartujú kontinentálni šampióni, nad domácim tímom Raja Casablanca 2:0.

Góly zverencov Pepa Guardiolu dali už v prvom polčase brazílsky stopér Dante a španielsky stredopoliar Thiago Alcantara. Casablanca nenadviazala na prekvapujúci semifinálový výsledok proti brazílskemu Atlético Mineiro (3:1). Víťaz juhoamerického Pohára osloboditeľov napokon obsadil tretie miesto po sobotňajšej výhre nad čínskym Kuang-čou Evergrande 3:2 (2:2).

Úvodný gól finálového duelu strelil už po siedmich minútach obranca FC Bayern Dante, ktorý sa presadil po Shaqiriho rohovom kope a hlavičke Boatenga. Dante sa vyhol ofsajdovému postaveniu a nikým neatakovaný prekonal brankára Casablancy. O 15 minút neskôr David Alaba priťukol v šestnástke loptu Thiagovi Alcantarovi a ten strelou k vzdialenejšej ľavej žrdi uzavrel gólový účet zápasu.

Mníchovčania získali tento rok už piatu trofej. Okrem MS klubov triumfovali aj v I. bundeslige, národnom pohári (DFB Pokal), Lige majstrov i Európskom superpohári. Jediný neúspech v súboji o trofej si pripísali v Nemeckom superpohári, keď nestačili na Borussiu Dortmund.

"Je to neuveriteľný pocit, získať titul na konci takého úžasného roka," uviedol kapitán FC Bayern Philipp Lahm. "V niektorých chvíľach sme si pobyt na trávniku sami sťažili, v závere sme sa uspokojili s výsledkom," dodal nemecký reprezentant.

Kormidelník Mníchovčanov Pep Guardiola sa pred 45 000 fanúšikmi dočkal tretieho triumfu na MS klubov, v rokoch 2009 a 2011 doviedol k trofeji španielskeho giganta FC Barcelona. Bayern vybojoval pre európske kluby šiesty primát. Zároveň sa stal prvým nemeckým tímom, ktorý zvíťazil na MS klubov. Štyri tituly získali juhoamerické mužstvá, vždy išlo o brazílske kluby.

Bayern Mníchov - Raja Casablanca 2:0 (2:0)
Góly: 7. Dante, 22. Thiago, ŽK: Oulhaj, 40.000 divákov (vypredané)

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri (80. Götze), Thiago Alcantara, T. Kroos (60. Javi Martínez), Ribéry - Th. Müller (76. Mandžukič)

Raja: Askri - El Hachimi, Belmaalem, Oulhaj, Karrouchy - Guéhi, Raki - Chtibi (50. Mabidé), Moutouali, Hafidi - Iajour (78. Soulaimani)

<script type="text/javascript" charset="utf-8"
  • Zdroj: TASR, SITA