Slovenskí hádzanári nestačili na turnaji v Rige na Litovčanov

Hádzanári sa tešia z víťazstvaHádzanári sa tešia z víťazstva Zdroj: TASR

RIGA - Hádzanári Slovenska po štvrtkovej výhre 40:27 nad Estóncami ťahali v piatok na 16. ročníku medzinárodného turnaja mužov "Riga Council Cup" (26. - 28. 12. 2013) za kratší koniec. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v Olympijskom športovom centre v lotyšskej Rige reprezentantom Litvy 18:22 (8:7). Slováci zavŕšia svoje účinkovanie na podujatí sobotňajším zápasom s domácimi Lotyšmi so začiatkom o 12.00 h SEČ.

V prvom polčase dominovali na oboch stranách obrany, obe družstvá sa v útoku ťažšie presadzovali, o čom svedčí aj fakt, že ani jedno nedosiahlo hranicu desiatich gólov. Skóre duelu otvoril Vallo a Slováci na začiatku 11. min išli zásluhou Volenticsa do dvojgólového vedenia (3:1). Keď sa dvakrát za sebou presadil Briatka, slovenský tím vyhrával v 23. min 7:4. Litovčania však stihli do prestávky znížiť na 7:8.
Slovenským hráčom nevyšiel vstup do druhej časti, keď v priebehu tri a pol minúty päťkrát inkasovali. Litovská sedemgólová šnúra priniesla obrat vo vývoji skóre z 5:8 na 12:8 z pohľadu pobaltského súpera. Až Lukáš Urban v 37. min dosiahol prvý gól SR po zmene strán (9:12). Dvakrát úspešný Slaninka sa postaral v 39. min o skorigovanie na 11:13, ale bližšie sa Slováci už k súperovi nedostali. Ten necelých dvanásť minút pred koncom odskočil na 19:14. Slovenská nádej svitla v 54. min po Adamčíkovom znížení na 17:20, ale Litovčania si postrážili svoje druhé víťazstvo na turnaji (22:18).

Slovensko - Litva 18:22 (8:7)
Zostava a góly SR: R. Štochl, T. Paul - Mazák, Adamčík 1, Slaninka 2, M. Volentics 1, M. Briatka 2, Cigáň 3/1, Minarovič 1, P. Hruščák 2, Guzy 1, L. Urban 4, Vallo 1, Zechmeister, Pekár
Najviac gólov za Litvu: Vorobjovas 4, Babarskas 4/1
Pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčení: 7 - 4, ČK: 57. Guzy (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Licis a Stolarovs (obaja Lot.), 150 divákov

Zoltán Heister (tréner SR): "Dnešný zápas sme si prehrali nepremieňaním šancí. Zahodili sme veľké množstvo gólových príležitostí, nevyužívali sme možnosti na skórovanie ani z trhákov či z bránkoviska. Pozitívne však je, že sme sa do šancí dostávali. Rozdiel medzi štvrtkovým zápasom s Estóncami a piatkovým duelom s Litovčanmi bol okrem našej spomenutej neefektívnej streleckej úspešnosti aj v kvalite protivníka.“