Zachránia sa mladí Nóri? Na vyradenie Nemecka potrebujú ešte jeden triumf!

Nórski mladíci oslavujú gól proti NemeckuNórski mladíci oslavujú gól proti Nemecku Zdroj: worldjunior2014.com

MALMÖ - Nórska hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela vo štvrtkovom predpoludňajšom prvom zápase o zotrvanie medzi elitou na svetovom šampionáte vo švédskom Malmö, keď v hale Malmö Arena zdolala výber Nemecka hladko 3:0.

Nóri po bezgólovej I. tretine otvorili skóre duelu v 26. min v presilovke Ronnildom, o minútu neskôr pridal ich druhý presný zásah Svendsen a definitívnu gólovú bodku za stretnutím dal v 34. min Klavestad počas päťminútovej početnej výhody, keď trest do konca duelu dostal Leon Draisaitl za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

Druhý zápas série o záchranu je na programe v piatok 3. januára o 16.00 h. Ak v ňom opäť uspejú nórski hokejisti, zabezpečia si účasť v najvyššej kategórii MS 20 aj pre nasledujúcu sezónu a do A-skupiny I. kategórie zostúpia Nemci. Ak sa piatkový zápas skončí triumfom nemeckého výberu, rozhodujúci tretí duel sa uskutoční v nedeľu 5. januára o 12.00 h.

Vo štvrtok sú v Malmö na programe aj všetky štvrťfinálové stretnutia, Slováci si o 19.30 h zmerajú sily s domácimi Švédmi.